Заздрість подруг — головний двигун прогресу

Багато з нас потрапляли в ситуації, коли близькі люди, особливо подруги, зовсім не радіють успіхам чи обновок, а якось дивно реагують — опускають очі, відводять погляд, і переводить тему розмови. Виною всьому — заздрість. Звичайна людська заздрість, яка охоплює все тіло і концентрується десь в області грудей (просто «жаба душить»). Заздрість подруг — явище, найбільш часто зустрічається в жіночій дружбі. Що робити, якщо тобі заздрять, якщо замість компліментів ти отримуєш невиразні коментарі і зневажливі усмішки?

У корені заздрості лежать порівняння і прагнення до досконалості, бажання відчувати себе кращим. «Ти купила нову сумочку? Вона не дуже тобі личить, от якби в мене була така сума грошей, то я вже точно вибрала б собі щось краще », — приблизно таким чином йде розумовий процес заздрить подруги. Заздрість у відповідь зазвичай викликає негативну реакцію — людина почуває себе незатишно, неприємно і дивується, чому його слова або дії викликали саме такий сплеск емоцій.

Заздрість, як емоцію, давно вивчили психологи: розділили її на «чорну» та «білу», виявили, які гормони виділяються при появі цієї емоції, як вона впливає на загальний стан здоров’я і які наслідки несе. Але от як правильно реагувати на це явище, до цих пір залишається загадкою. Ми знову і знову потрапляємо в ситуацію, коли нам заздрять або ми заздримо, і просто констатуємо для себе: «Це заздрість».

Заздрість подруги це не що інше, як латентне (приховане) захоплення, яке вона не може висловити тільки тому, що їй теж хочеться, щоб нею захоплювалися, однак приводу поки немає. Тому, коли в черговий раз ви відчуваєте заздрість подруг, можна сміливо сказати: «спасибі за комплімент», саме тому, що так вони проявляють своє захоплення, нехай навіть і таємне.

Так вже влаштована жіноча психіка, що заздрість подруг є одним з найсильніших стимуляторів і мотиваторів. Схудну на 10 кг, нехай вони обзавідуются! Куплю нову сумку, нехай заздрять тому, що у мене вона 132-я! Піду до ресторану з новим знайомим! Ми свідомо робимо багато вчинків тільки для того, щоб нам позаздрили, ми самі прагнемо викликати ці почуття і потім … дивуємося, чому вони виникають.

Давайте на хвилинку уявимо, що заздрості немає, тобто ніхто нічого ні з чим не порівнює. Ніхто не помітив вашу нову сумочку, адже ніхто не порівнює себе з вами і свою сумочку з вашою. Ніхто не помітив, що ви схудли, ніхто не питає, як пройшов вечеря з новим знайомим і так далі. Дивна ситуація? Складно навіть уявити, яким буде світ без заздрощів.

Звідси можна зробити висновок, що заздрість нам життєво необхідна, що вона — головний двигун прогресу. Адже якби не таємне бажання переваги і бажання відрізнятися від інших, наше життя було б сірим і похмурою, не було б місця радості і замилування.

В організмі людини є багато сигналізаторів. Наприклад, біль — сигнал тіла про те, що щось не в порядку, спрага — сигнал про те, що організм потребує води. А заздрість — сигнал про те, що є ще сфера, в якій потрібно розвиватися, адже якщо «вона» змогла познайомитися і піти на вечерю до ресторану, то й «я» зможу це зробити. Заздрість — невід’ємна частина особистісного росту і … Якщо ти — особистість і прагнеш до розвитку своїх якостей, то заздрість одне з найнеобхідніших тобі почуттів. І якщо ти викликаєш почуття заздрості, значить, теж сприяєш чиїмось особистісному зростанню. Стався до цього з розумінням, адже для того, що б вилікується, часом теж доводиться приймати гіркі пігулки.

Заздрість подруг — обов’язкова частина дружби, без цього не обійтися. Якщо ти бачиш, що подруга тобі заздрить, значить, їй потрібно допомогти в розвитку яких якостей. Якщо тобі дорогий цей чоловік, поговори з нею, поділися своїм ставленням до заздрості і попроси кожного разу виражати тобі свою заздрість. Це буде підтвердженням того, що ти чогось в черговий раз домоглася.

Марина Курочкіна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.