Захворювання крові — завжди серйозно

Десятки різних захворювань можуть в тій чи іншій мірі впливати на кров. Вони можуть зачіпати будь-який з трьох основних компонентів крові. Червоні кров’яні тільця, які транспортують кисень до тканин організму; білі кров’яні тільця, які борються з інфекціями; тромбоцити, завдяки яким кров може згортатися. Захворювання крові може також можуть вражати рідку частину крові — плазму.

Захворювання крові, які вражають червоні кров’яні тільця

Найбільш поширені порушення, які зачіпають еритроцити:

 • Анемія. Це захворювання характеризується зниженою кількістю червоних кров’яних тілець і гемоглобіну в крові. М’які форми анемії часто не викликають ніяких симптомів. Симптомами більш важких форм анемії можуть бути підвищена стомлюваність, блідість, і задишка навіть під час незначних фізичних навантажень. Існує кілька типів анемії.
 • Залізодефіцитна анемія. Залізо необхідно організму для створення еритроцитів. Недолік заліза в раціоні та / або крововтрати під час менструацій є найбільш поширеними причинами залізодефіцитної анемії. Для лікування зазвичай використовують харчові добавки з залізом; в поодиноких випадках потрібне переливання крові.
 • Анемія хронічних захворювань. У людей із хронічними захворюваннями нирок та деякими іншими хронічними хворобами є тенденція до розвитку анемії. Зазвичай при такій формі анемії лікування не потрібно, однак у важких випадках призначаються ін’єкції синтетичних гормонів (Епоген, прокра) для стимуляції виробництва клітин крові. Дуже рідко лікарі вдаються до переливання крові.
 • Перніціозна анемія (анемія, спричинена недостачею вітаміну В12)-аутоімунне порушення, яке перешкоджає абсорбції достатньої кількості вітаміну В12. Крім анемії цей стан може призвести до пошкодження нервів (нейропатії). Для запобігання ускладнень призначається прийом великих доз вітаміну В12.
 • Апластична анемія. У людей з апластичну анемію кістковий мозок не виробляє достатньо клітин крові, в тому числі — еритроцитів. Вірусна інфекція, побічний ефект лікарських засобів, або аутоімунне розлад — все це може викликати апластичну анемію. Для лікування апластичної анемії може знадобитися переливання крові і навіть трансплантація кісткового мозку (звичайно, найчастіше такі види терапії застосовуються, перш за все, для лікування основних захворювань, що викликали апластичну анемію).
 • Аутоіммунна гемолітична анемія. Надактивність імунна система пацієнтів з цим захворюванням руйнує еритроцити, викликаючи анемію. Щоб зупинити цей процес, може знадобитися прийом препаратів, що пригнічують активність імунної системи, наприклад, преднізону.
 • Таласемія — це генетична форма анемії, яка головним чином зустрічається у мешканців Середземномор’я. Більшість пацієнтів з цим порушенням не скаржаться на які-небудь симптоми і не потребують лікування, проте в деяких випадках для полегшення стану роблять переливання крові.
 • Серповидноклеточная анемія — генетичне порушення, при якому еритроцити періодично міняють форму і блокують кровотік. Це може супроводжуватися сильним болем і / або пошкодженням органів.
 • Справжня поліцитемія. При цьому порушенні організм з невідомих причин виробляє занадто багато клітин крові. Як правило, це не викликає особливих проблем, однак у деяких людей це порушення призводить до утворення згустків крові.
 • Малярія. В результаті укусу малярійного комара в кров людини потрапляють паразити, які заражають червоні кров’яні тільця. Періодично еритроцити розриваються, викликаючи лихоманку, озноб і пошкодження органів. Ця інфекція крові найбільш часто зустрічається в Африці.
 • Захворювання крові, які вражають білі кров’яні тільця

 • Лімфома — тип раку крові, який розвивається в лімфатичній системі. При лімфомі білі кров’яні тільця стають злоякісними, розмножуючись і поширюючись не так, як здорові лейкоцити. Є два основних типи цього захворювання: лімфома Ходжкіна та неходжкінська лімфома. Хіміотерапія або радіотерапія можуть продовжити життя пацієнти з лімфомою, а іноді й вилікувати його.
 • Множинна мієлома — це ще один різновид раку крові, при якій злоякісними стають плазматичні клітини. Плазмові клітини розмножуються аномально швидко, виробляють шкідливі речовини, завдаючи значної шкоди різним органам. Від множинної мієломи не існує ліків, але завдяки хіміотерапії та пересадки кісткового мозку люди можуть жити з цим захворюванням роками.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.