Захворювання ендокринної системи — класифікація обширна

загрузка...

Ендокринна система складається з мережі органів і залоз , які відповідають за вироблення, зберігання і секрецію гормонів, які допомагають контролювати такі життєво-важливі функції, як зростання, регенерація, і рівень енергії. Відомо безліч захворювань, які розвиваються в результаті збоїв в цій складній системі. За оцінками фахівців, всього існує близько шести тисяч захворювань ендокринної системи.

Діабет

Одне з найбільш поширених захворювань ендокринної системи, діабет — це порушення, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну, або організм не може досить ефективно використовувати вироблений інсулін. Оскільки інсулін необхідний для переробки цукру і крохмалю в енергію, за відсутності своєчасної діагностики та лікування діабет може мати серйозні наслідки.

Порушення росту

Оскільки ендокринна система контролює процес зростання, збої в її роботі можуть викликати порушення росту. Якщо організм виробляє занадто багато гормону росту, може розвинутися гігантизм чи акромегалія. Брак гормону росту призводить до уповільнення росту.

Остеопороз

Остеопороз — порушення, яке викликає крихкість кісток, через що збільшується ймовірність їх перелому. Остеопороз у чотири рази частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Розвиток цього захворювання може бути результатом впливу багатьох факторів, включаючи зниження рівня гормону естрогену, яке відбувається під час менопаузи у жінок, або зменшення вироблення тестостерону, що спостерігається у чоловіків у міру старіння. Так як остеопороз часто не викликає будь-яких очевидних симптомів, зазвичай його діагностують лише після того, як людина потрапляє до лікарні з переломом, що став результатом незначної травми.

Синдром полікістозних яєчників

Синдром полікістозних яєчників — ще одне дуже поширене захворювання ендокринної системи, яке зачіпає 7-10% жінок у віці від 15 до 45 років. Це порушення викликає такі симптоми, як рідкісні і / або нерегулярні менструації, надлишковий ріст волосся на тілі (пов’язаний з підвищеним рівнем чоловічих гормонів), акне і труднощі із зачаттям. Синдром полікістозних яєчників пов’язаний з підвищеним ризиком таких метаболічних ускладнень, як діабет і гіпертонія.

Захворювання щитовидної залози

Гормони, які виробляє щитовидна залоза, впливають практично на всі органи, тому і захворювання щитовидної залози позначаються на роботі всього організму. До таких захворювань відносяться гіпертиреоз (підвищена активність щитовидної залози), гіпотиреоз (знижена активність щитовидної залози), конкреції щитовидної залози, рак щитовидної залози, і інші.

Синдром Кушинга

Синдром Кушинга — значно менше поширене захворювання ендокринної системи, яке є результатом тривалого надлишку кортизолу в крові. Кортизол — це гормон, який в нормі сприяє здійсненню багатьох важливих функцій організму. В надлишку, однак, він призводить до захворювання, симптомами якого є збільшення ваги, м’язова слабкість, зменшення м’язової маси, зниження лібідо, депресія, порушення ясності мислення, і так далі.

Хвороба Аддісона

Хвороба Аддісона — одне з найрідкісніших захворювань ендокринної системи, яке зустрічається менш, ніж у ста людина з мільйона. Також звана первинної надниркової недостатністю, хвороба Аддісона розвивається, коли наднирники виробляють надто мало стероїдних гормонів, незважаючи на достатній рівень адренокортикотропного гормону, який є тригером секреції стероїдів. Стероїдні гормони виконують безліч важливих завдань, зокрема, допомагають організму боротися з інфекціями і стресом, контролювати рівень цукру в крові і підтримувати нормальний рівень статевого потягу. Дефіцит стероїдів при хворобі Аддісона викликає такі симптоми, як слабкість, підвищена стомлюваність, знижений апетит (при цьому може з’явитися сильна тяга до солоної їжі), болі в м’язах і суглобах, проблеми з шлунково-кишковим трактом (нудота, блювота, і так далі) , знижений кров’яний тиск.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.