Завмерла вагітність — не втрачайте віру в себе

Завмерла вагітність — це стан, при якому плід помирає , але шийка матки не розкривається, не починається кровотеча і плід залишається усередині матки. Вагітність може припинити розвиватися через хромосомних аномалій у плода, гормонального дисбалансу в організмі матері, гострих і хронічних інфекцій. Крім того, це може статися в результаті зловживання алкоголем та забороненими наркотичними засобами. Завмерлу вагітність можуть викликати деякі медикаменти, захворювання, що передаються статевим шляхом, сильний стрес.

Ознаки

Зазвичай завмерла вагітність виявляється через кілька днів або тижнів після смерті плоду. Коли дитина перестає рости, перестає збільшуватися і матка. Деякі жінки помічають зникнення таких симптомів вагітності, як хворобливість грудей, нудота, підвищена стомлюваність і так далі, інші ж продовжують відчувати себе, як під час вагітності, оскільки плацента продовжує виробляти гормони вагітності (в тому числі і хоріонічний гонадотропін людини, через якого домашній тест на вагітність показує позитивний результат).

У деяких жінок вагітність на ранніх стадіях протікає без суттєвих ознак, тому вони не можуть помітити і симптомів завмерлої вагітності. Часто жінки думають, що вагітність розвивається, тому що нічого незвичайного не відбувається — немає ні кровотеч, ні сильних болів у животі.

Через кілька днів або тижнів після смерті плоду з’являються коричневі вагінальні виділення — це вказує на те, що плацента почала розкладатись. При ультразвуковому обстеженні видно, що розмір дитини не відповідає терміну вагітності, а серцебиття відсутнє.

Ще через якийсь час можуть з’явитися яскраво-червоні вагінальні виділення і спазматичні болі в нижній частині живота, схожі на болі при місячних.

Плід

При завмерлої вагітності плід починає зменшуватися в розмірах так само швидко, як він ріс би, якби вагітність тривала. Наприклад, якщо смерть плоду наступила на дванадцятому тижні, а завмерла вагітність була виявлена на чотирнадцятій, розмір плоду буде приблизно таким, яким він має бути на десятому тижні. Таким чином лікар під час обстеження за допомогою ультразвуку може досить точно встановити, коли настала смерть плода.

Операція

Коли діагностується завмерла вагітність, потрібно прийняти рішення: чекати, чи відбудеться викидень природним чином або видалити вміст матки хірургічним шляхом. Вибір зазвичай залежить від того, спостерігається у жінки вагінальна кровотеча, чи ні. Наявність коричнюватих виділень або кровотечі говорить про те, що викидень відбудеться, проте іноді це доводиться чекати кілька днів або навіть тижнів. У більшості випадків лікар рекомендує провести операцію не більше ніж через кілька днів, щоб зменшити ймовірність інфекції матки. Це може бути краще і з точки зору емоційного стану жінки — знати, що в матці знаходиться мертвий плід, психологічно дуже важко.

При появі коричнюватих вагінальних виділень потрібно якомога швидше звернутися до лікаря. Крім того, краще невідкладно проконсультуватися у фахівця, хоча б по телефону, якщо ви інстинктивно відчуваєте, що вагітність йде не так, як повинна. Такі інтуїтивні здогадки у жінок часто виявляються правильними.

Жінки, у яких виявляється завмерла вагітність, часто перебувають у дуже пригніченому стані. Їм важко звикнути до думки, що вагітність так раптово перервався, і що вони кілька днів носили в собі мертву дитину, не підозрюючи про це. Це може супроводжуватися сильним почуттям провини і спробами зрозуміти причину того, що сталося.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.