Затопили сусідів — що робити?

У нашій країні не можна бути застрахованим від комунальних несправностей і колотнеч. Але в будь-якому випадку необхідно бути підготовленим до форсмажорних обставин і дотримуватися певного алгоритму, коли вас або ви затопили сусідів. Правильні кроки врятують ваші нерви і заощадять бюджет.

Затопили сусідів знизу — що робити

 • Насамперед телефонуйте в аварійно-диспетчерську службу і викликайте ремонтника. Ніякої паніки! Якщо ви затопили сусідів, перекрийте воду і вимкніть електролічильник у уникнення замикання.
 • Відразу ж необхідно з’ясувати, хто є винуватцем того, що сталося події. Тут варіанти два: або ви і ваша халатність, або управляюча компанія (ЖЕУ, ЖЕК), яка справила невірну установку сантехніки. Хоча, трапляється й таке, що винуватцем може бути виробник сантехнічного пристрою, у якого був брак.
 • Якщо вашої провини немає, простежте, щоб в акті були вказані обставини, що свідчать про це. Також в акті повинно відображатися загальний стан затопленого приміщення (коли зроблено ремонт), правильні виміри.
 • Якщо вина за вами, постарайтеся зустрітися з сусідами і залагодити проблему в досудовому порядку. Коли обидві сторони згодні на якесь загальне рішення, це необхідно письмово зафіксувати, чітко прописавши суму, строки виплат або ремонт. В такому письмовому документі сусіди повинні вказати, що вони повністю згодні з обопільним рішенням і ніяких претензій більше до вас не мають. Добре б, звичайно, завірити цей документ у нотаріуса.
 • Коли сусіди замовляють незалежну експертизу, настійно рекомендуємо вам бути присутніми на ній. Слідкуйте за складанням акта. Далі в судовому порядку ви можете клопотати про судову експертизу, якщо вас не влаштує вимога виплати за завдані збитки.
 • Чому всім у такому випадку радять найняти досвідченого юриста? Справа в тому, що звичайній людині буде вкрай складно визначити вірну величину виплати за завдані збитки. Щоб вас не змогли обдурити експерт з боку сусідів, зверніться самі до фахівця-оцінювача, який також працює з усією документацією. Така людина проконсультує вас по адекватної величиною збитку, скаже, чи не завищена вона.
 • Що робити, якщо ви затопили сусідів? У будь-якому разі не давайте волю емоціям, навіть якщо ваші сусіди неадекватно поводяться. Завжди краще перечекати момент гарячої спалаху і вирішити все мирним шляхом без звернення до суду.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.