Застуда при вагітності: постільний режим і рясне пиття

Вагітність накладає свій відбиток на організм жінки і її поведінку. Ряд обмежень, яких необхідно суворо дотримуватися, допомагають уникнути всіляких проблем і ускладнень вагітності. Але як вберегтися від застуди під час вагітності? Завдання це нелегке, адже навіть звичайна людина легко застуджується, особливо в холодну пору року, а у вагітних ризик підхопити інфекцію зростає в кілька разів. Пов’язано це з гормональною перебудовою організму під час вагітності, яка веде до імуносупресії (пригнічення імунітету).

Клінічна картина застуди

Застуда — це загальна назва захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом і вражають верхні відділи респіраторної (дихальної) системи. До простудних захворювань відносяться грип та ГРВІ (обширна група вірусних захворювань).

 • Клініка грипу
 • Початок грипу гостре, з різким і високим, іноді до сорока градусів підйомом температури. З’являються слабкість, озноб, болі в м’язах, ломота у всьому тілі, нежить, першіння в горлі, сухий кашель. Нерідко приєднуються розлади травної системи (нудота, блювання). Підвищена температура може триматися п’ять-сім днів, зниження її супроводжується рясним потінням.

 • Клініка ГРВІ
 • На відміну від грипу, ГРВІ, розвивається поступово, з незначним підвищенням температури, симптоми інтоксикації практично відсутня, стан хворої ближче до задовільного. Мають місце нежить, кашель, неприємні відчуття в горлі.

  Чим небезпечні простудні захворювання для плоду?

  Безперечно, немає несерйозних хвороб, особливо під час вагітності. Чи позначиться перенесена застуда на дитині, чи ні, багато в чому залежить від терміну вагітності (критичних періодів). Найнебезпечнішими термінами вагітності є перші вісім тижнів, коли відбувається закладка внутрішніх органів і систем, і останні три — чотири тижні вагітності, тобто перед пологами. Перенесена застуда в ранніх термінах вагітності може призвести до мимовільного викидня, а в другому — третьому триместрі вагітності можливий розвиток внутрішньоутробної гіпоксії плода, затримки внутрішньоутробного розвитку, інфікування плода та багатоводдя. Найбільш важким ускладненням застуди в пізніх термінах вагітності є передчасні пологи.

  Лікування застуди при вагітності

  Головний принцип лікування застуди — це практично повна заборона на лікарські препарати.

 • Лікування інтоксикації
 • Для полегшення симптомів інтоксикації (слабкість, втрата апетиту, підвищена температура) в першу чергу необхідно дотримуватися постільного режиму. Дієта під час захворювання повинна бути щадною, з виключенням м’ясних продуктів, міцних бульйонів, гострого, солоного, копченого. Показані молочно-кислі продукти і свіжі овочі та фрукти (для заповнення дефіциту вітамінів). Під час лихоманки організм втрачає велику кількість рідини, яку треба заповнювати рясним питвом. Це можуть бути: чай з медом, лимоном або малиною, журавлинний і брусничний морси, яблучний відвар, настої трав (меліса, шавлія, липа).

 • Зниження температури
 • З усіх ліків для зниження температури під час вагітності можна застосовувати тільки парацетамол. Ефективні обтирання горілкою або тривідсотковим розчином оцту. Добре допомагає збити температуру трав’яні чаї з материнки, подорожника, мати-й-мачухи. У разі ознобу необхідно докласти грілки до ступень і долонь, сховатися ковдрою.

 • Боротьба з нежиттю
 • Судинозвужувальні краплі допускається використовувати тільки на піку ринореї (з дотриманням дозування). Так як такі краплі здатні викликати звикання, їх застосовують не більше трьох днів. Можна закапувати в ніс Піносол і Аква Моріс, попередньо промивши його фізіологічним розчином. Щоб полегшити дихання, можна змастити крила носа бальзамом «Зірочка» або маззю Доктор Мом.

 • Кашель, першіння в горлі
 • Вагітним протипоказані фізіопроцедури, гарячі ножні ванни, гірчичники. Замінити їх можна сухим теплом (обмотати горло вовняним шарфом, на ноги надіти шерстяні шкарпетки). При нормальній температурі можливе проведення інгаляцій (дихати над відваром картоплі, лікарських трав, розчину соди з йодом). Можна полоскати горло теплими настоями трав (ромашки, календули).

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.