Застосування Цістона — тільки за призначенням лікаря

загрузка...

Цистон повинен застосовувати згідно з інструкцією, де чітко розписані дозування препарату. Але інструкція залишає лікареві можливість призначати цей лікарський препарат згідно з діагнозом хворого, тяжкістю хвороби і можливими супутніми захворюваннями.

Як правильно приймати Цистон при інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів

Цистон випускається в таблетках по сто штук у флаконі. Така велика кількість таблеток вже говорить про те, що препарат призначається на тривалий час. Призначають його всередину, кількість прийнятих таблеток і курс лікування залежить від виду та стадії захворювання.

При гострих інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів Цистон можна призначати відразу ж з моменту початку антибактеріальної терапії у складі комплексного лікування. У цьому випадку Цистон сприятиме посиленню антибактеріального ефекту інших уросептиків, не надаючи при цьому побічних ефектів.

Особливо часто Цистон призначають при гострих циститах. Якщо цистит протікає важко, то Цистон призначається у складі комплексного лікування, якщо не важко, то цей препарат можна застосовувати і самостійно. У будь-якому випадку Цистон призначається по дві таблетки два рази на день до повного одужання, в разі необхідності за призначенням лікаря можна застосовувати по три таблетки. Після цього питання про продовження прийому Цістона вирішується лікарем в індивідуальному порядку.

При хронічних інфекційно-запальних процесах нирок та сечовивідних шляхів Цистон може призначатися як під час загострень, так і для профілактики загострень. При загостренні захворювання Цистон можна застосовувати по дві таблетки два рази на день протягом декількох місяців. Для профілактики рецидивів захворювання доза препарату встановлюється лікарем, Цистон можна приймати по одну-дві таблетки два рази на день протягом від двох тижнів до кількох місяців.

Так як Цистон має сечогінний ефект, при тривалому безконтрольному прийомі хворий може втрачати велику кількість життєво необхідних організму солей (наприклад, солей калію). Щоб цього не сталося, лікар у цьому випадку призначає лікарські препарати, що компенсують такі втрати (наприклад, панангін або аспаркам).

Як правильно приймати Цистон при нирковокам’яній хворобі

Камені в нирках і сечовивідних шляхах часто з’являються у хворих із спадковою схильністю до цього захворювання. Велике значення при лікуванні сечокам’яної хвороби мають лікарські препарати, що впливають на обмін речовин. До таких препаратів відноситься Цистон, він впливає на обмінні процеси, в результаті чого зменшується схильність до утворення солей, з яких надалі утворюються камені. Він також перешкоджає формуванню каменів з вже утворилися кристалів. Крім того, Цистон розчиняє склеюючий камені муцин, що сприяє дробленню і поступовому виведенню каменів з організму.

Дія Цістона на обмінні процеси і камені дуже повільне, тому при нирковокам’яній хворобі він призначається по дві таблетки два рази на день тривалими курсами, до півроку. Такий тривалий прийом Цістона є також профілактикою інфекційно-запальних ускладнень.

В меншій кількості і не так тривало Цистон призначають після операції видалення каменів або після їх самостійного відходження. У цьому випадку Цистон призначається по таблетці двічі на день на термін близько чотирьох місяців.

Як правильно приймати Цистон при деяких інших захворюваннях

Цистон застосовується і при лікуванні деяких інших захворювань, наприклад, подагри — порушенні обміну речовин, що супроводжується підвищеним вмістом в крові солей сечової кислоти (уратів), які відкладаються в тканинах у вигляді кристалів. Особливо багато таких кристалів утворюється в суглобах і в нирках, що супроводжується нападами сильного болю.

Цистон при подагрі можна призначати як з метою лікування, так і профілактики. З лікувальною метою його призначають так само, як і при інших захворюваннях, тобто по дві таблетки два рази на день до повного закінчення нападу подагри. Чи приймати препарат після нападу, вирішує лікар. З профілактичною метою Цистон приймають по одній-дві таблетки (на розсуд лікаря) двічі на день протягом декількох місяців.

Іноді Цистон призначають при підвищеному камнеобразовании в слинних залозах. У цьому випадку камені можуть закупорювати протоки слинної залози, що призводить до формування стійких, важко піддаються лікуванні запальних процесів. У такому випадку Цистон призначається по одній-дві таблетки два рази на день протягом тривалого часу.

Цистон — безпечний лікарський препарат натурального походження, але для того, щоб від лікування був стійкий позитивний ефект, Цистон повинен прийматися за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.