Запори при вагітності — причина і профілактика

Запори — уповільнене або утруднене випорожнення кишечника, часто супроводжується болями в животі або відчуттям дискомфорту. На жаль, запори — одне з дуже поширених наслідків вагітності: з цим неприємним явищем під час вагітності стикаються, за статистикою, майже п’ятдесят відсотків жінок.

Причини запорів

У загальному випадку причинами запорів можуть стати самі різні чинники від стресу до неправильного харчування і відсутності адекватних фізичних навантажень. Під час вагітності «винуватцем» запорів стають гормональні зміни, що роблять розслаблюючий вплив на м’язи кишечника. Крім того, важливу роль у порушенні роботи кишечника відіграє тиск, який чинить на кишечник збільшується в розмірах матка. Недостатній тонус м’язів кишечнику призводить до занадто повільного просування їжі по шлунково-кишковому тракту і, як наслідок, запорів.

Профілактика і лікування

Деякі заходи допомагають і запобігти появі запорів, і вилікувати вже з’явилися порушення основної функції кишечника. У їх числі:

 • Збільшення кількості клітковини в раціоні
 • Рекомендована кількість клітковини в щоденному раціоні двадцять п’ять-тридцять грамів. Основні джерела клітковини, що нормалізує травлення і роботу кишечника — овочі, фрукти, каші, цільнозернові продукти.

 • Збільшення кількості рідини
 • Збільшуючи кількість уживаної клітковини, одночасно необхідно збільшити і кількість уживаної рідини. В ідеалі необхідно випивати десять-дванадцять склянок рідини в день. Збагачений клітковиною раціон і адекватну кількість рідини сприяють максимально швидкому виведенню токсинів з організму і нормалізують роботу кишечника.

 • Фізична активність
 • Малорухливий спосіб життя — одна з найпоширеніших причин порушення роботи кишечника. Навіть під час вагітності не варто забувати про фізичну активність: піша ходьба, плавання та інші фізичні навантаження вагітним жінкам не тільки дозволені, але і рекомендовані. Для лікування і профілактики запорів і поліпшення загального стану здоров’я цілком достатньо двадцятихвилинним тренувань тричі на тиждень.

 • Проносні
 • Найпростіший спосіб позбутися від болісних запорів — проносні препарати, що розм’якшують стілець. Далеко не всі проносні безпечно приймати під час вагітності, тому перед їх придбанням краще порадитися з лікарем або фармацевтом. Деякі проносні препарати приймати заборонено, оскільки вони можуть викликати передчасні скорочення матки.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.