Запори при вагітності — основні принципи боротьби

Під час вагітності жінки нерідко страждають від закрепів. Як правило, це пов’язано з гормональними змінами, які відбуваються в організмі. Щоб уникнути дискомфорту, жінці необхідно стежити за режимом харчування.

Що відбувається з кишечником під час вагітності?

При вагітності організм виробляє більше жіночих статевих гормонів, ніж зазвичай. Основне завдання цих гормонів — регулювати функції організму так, щоб вагітність протікала нормально. Зокрема, щоб зростаючий дитина встигав отримати з продуктів, які вживає в їжу його мати, якомога більше корисних речовин, гормони уповільнюють роботу травної системи.

Один з жіночих статевих гормонів — прогестерон, має властивості м’язового релаксанта. Стінки кишечника утворює м’язова тканина; коли вона розслабляється, їжа та відходи життєдіяльності починають рухатися повільніше, ніж зазвичай.

Ознаки запору

 • Дефекація один раз в два дні або рідше.
 • Стілець твердий, з труднощами проходить через пряму кишку.
 • Після дефекації залишається відчуття, що кишечник не спустошений повністю.
 • Якщо стілець дуже твердий, під час дефекації може виникнути ректальна кровотеча.
 • Біль у нижній частині живота (це може і ознакою багатьох інших станів).
 • Дуже рідко такі симптоми спостерігаються у деяких важких захворювань. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо ваш стан викликає у вас серйозне занепокоєння.

  У крайніх випадках сильний запор може викликати проблеми під час пологів.

  Як впоратися з запорами при вагітності?

  Їжте їжу, багату клітковиною

  Клітковина стимулює роботу кишечника і абсорбує рідини, завдяки чому стілець не стає твердим. Особливо багато клітковини міститься у фруктах, овочах, цільнозернових продуктах, чорносливі та інших сухофруктах. Відмінне джерело клітковини — відрубай. Змішайте одну столову ложку висівок зі склянкою кефіру, випийте — і ви отримаєте половину добової норми клітковини.

  Пийте

  Якщо ви вживаєте достатньо рідини, травлення сповільнюється, кишечник не може нормально виконувати свою роботу, в результаті чого з’являється запор. Більшість фахівців рекомендує випивати 6-8 склянок на води в день, щоб уникнути запорів та інших проблем. Деякі раджу пити якомога більше води, однак недавні дослідження показали, що надмірне споживання води може бути шкідливим для людини. Тому зловживати навіть таким чудовим напоєм не варто.

  Крім води, вагітним жінкам рекомендується пити зелений і чорний чай, а також фруктові та овочеві соки. Молоко і кефір теж чудово стимулюють роботу травного тракту — пийте їх, якщо у вас немає непереносимості лактози.

  Деякі трав’яні чаї можуть допомогти впоратися з запором, однак вагітні жінки повинні пити їх тільки отримавши схвалення лікаря. Містяться в лікарських травах речовини можуть викликати ускладнення вагітності, в тому числі такі, як передчасні пологи і викидень.

  Фізичні навантаження

  Регулярні фізичні навантаження роблять м’які стимулюючу дію на кишечник, завдяки чому поліпшується травлення. При вагітності інтенсивність фізичних навантажень повинна бути помірною. Так, щоб уникнути запорів або полегшити їх, досить гуляти швидким кроком або плавати по 20-30 хвилин 3-4 рази на тиждень. Це також поліпшить загальний стан здоров’я і дозволить швидше відновитися після пологів.

  Проносні

  Приймати послаблюючі під час вагітності можна тільки за наявності об’єктивної необхідності. Ні в якому разі не починайте приймати їх самостійно. Зверніться до лікаря і попросіть його порекомендувати вам проносні. У більшості випадків достатньо короткочасного курсу прийому м’яких безрецептурних проносних.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.