Запах з рота (галітоз) — іноді корисно закрити рот

загрузка...

Мільйони людей у всьому світі страждають від такої проблеми, як запах з рота. У неї є дві основні причини: продукти, які людина вживає в їжу, і бактерії, які живуть у порожнині рота і харчуються залишками їжі.

Серед продуктів харчування неприємний запах з рота викликають, перш за все ті, в яких містяться сполуки сірки — наприклад, часник і капуста. Щоб позбутися неприємного запаху з рота, потрібно відмовлятися від такої їжі, або використовувати спеціальні засоби, які нейтралізують сполуки сірки.

Самостійно визначити, як пахне у вас з рота, досить важко. Тіло швидко звикає до своїх власних запахів. Дихнувши на власну долоню і принюхався, людина не зможе зрозуміти, як його подих пахне для інших людей. Перевірити дихання можна у стоматолога. За допомогою приладу під назвою халіметр можна визначити кількість з’єднань сірки в повітрі, що видихається. Чим їх більше, тим сильніше неприємний запах з рота. Крім того, можна запитати про своєму диханні людей, яким ви довіряєте — друзів чи рідних. Їм ваше питання не здасться смішним, і вони відповідять на нього чесно.

Бактерії — причина постійного запаху з рота

У той час як продукти харчування викликають тимчасові проблеми, бактерії живуть у порожнині рота місяцями і роками і все цього час можуть викликати поганий запах з рота.

У порожнині рота людини мешкає більше 170 видів бактерій. Це невдячні гості — вони харчуються залишками їжі, яку ми їмо, і утворюють леткі сполуки сірки, через які подих пахне дуже неприємно.

Кисень являє собою смертельну небезпеку для багатьох з цих бактерій. Вони ховаються від нього під зубним нальотом, в залишках їжі, між зубами і яснами. Тому гігієна порожнини рота є важливою умовою для усунення поганого запаху з рота. Важливо чистити зуби після кожного прийому їжі, а також регулярно користуватися зубною ниткою.

Мова — тиха гавань для бактерій

Приблизно 50% всіх мешкають в порожнині рота бактерій живуть на мові. Під час чищення зубів потрібно обов’язково чистити й язик. Для цього можна використовувати звичайну зубну щітку. Рекомендується купувати зубні щітки, зворотна сторона яких спеціально призначена для чищення язика — вони більш ефективно зчищають з нього наліт, залишки їжі і бактерії.

Слина — природний засіб для полоскання рота

Слина є союзників тих, хто бореться з поганим запахом з рота. Сухість рота створює ідеальні умови для життя бактерій. Причинами сухості рота можуть бути строга дієта і пост, прийом певних медикаментів, вживання алкоголю. Якщо ви по тій або іншій причині страждаєте від сухості рота, частіше пийте воду, щоб вимивати бактерії. Крім того, вам будуть корисні жуйки і пастила з м’ятним або іншими смаками. До речі, вони борються з поганим запахом з рота не тільки за рахунок приємного аромату, але і стимулюючи вироблення слини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.