Запаморочення — якщо земля йде з-під ніг

Запаморочення — це стан, що характеризується ілюзією руху самої людини або навколишніх його предметів. Воно є симптомом, а не самостійним захворюванням. В залежності від основної причини, запаморочення може тривати кілька секунд, хвилин, годин або навіть днів.

Симптоми

Для нападів запаморочення характерні наступні симптоми:

 • Втрата рівноваги;
 • Нудота;
 • Блювота;
 • Неможливість стояти і / або ходити.
 • Іноді запаморочення супроводжується дзвоном у вухах, погіршенням слуху, підвищеною температурою тіла і ністагмом — неконтрольованими рухами очей.

  Причини

  Лабіринтит

  Лабіринтит — це інфекція внутрішнього вуха, заповненої рідиною структури, яка контролює слух і рівновагу.

  При його запаленні інформація, яку він посилає мозку, відрізняється від тієї, яку посилає здорове внутрішнє вухо. Це може викликати запаморочення — основний симптом лабірінтіта.

  Причиною лабірінтіта зазвичай є вірусна інфекція; значно рідше його викликає бактеріальна інфекція внутрішнього вуха. Крім запаморочення, симптомами лабіринтит можуть бути висока температура тіла і сильний головний біль.

  Вестибулярний неврит

  Вестибулярний неврит — це захворювання внутрішнього вуха, що викликає нервову біль і запалення. Це може викликати напад запаморочення тривалістю в кілька годин або днів.

  Вірусна інфекція також може стати причиною вестибулярного невриту — якщо вона пошириться на вестибулярний нерв, який використовується для збереження рівноваги.

  Доброякісне пароксизмальної позиційне запаморочення

  Короткі, інтенсивні, регулярно повторювані напади запаморочення (зазвичай тривають менше тридцяти секунд) часто є результатом доброякісного пароксизмальної позиційного запаморочення (ДППГ). Епізоди ДППГ зазвичай трапляються, коли людина різко повертає голову, дивиться вгору, встає, або нахиляється. Запаморочення може супроводжуватися нудотою, рідко — блювотою, а також ністагмом.

  Передбачається, що ДППГ викликано невеликими фрагментами, які з якоїсь причини відділяються від оболонки каналів внутрішнього вуха. Зазвичай вони не викликають проблем, якщо тільки не потрапляють в наповнені рідиною канали.

  Велику частину часу ці фрагменти залишаються на дні каналів. Однак в результаті певних рухів голови вони стосуються чутливих волосків на стінках проток внутрішнього вуха. У мозок надходить сигнал, що викликає запаморочення.

  ДППГ найчастіше вражає людей похилого віку, але зустрічається і у молодих. У більшості випадків порушення розвивається без видимих причин, але іноді воно є результатом інфекції вуха, хірургічної операції, травми голови або тривалого перебування в горизонтальному положенні — наприклад, через хворобу.

  Хвороба Меньєра

  Сильне запаморочення може бути викликане таким рідкісним захворюванням, як хвороба Меньєра. Іншими симптомами цього стану є погіршення слуху, дзвін у вухах, відчуття тиску у вухах.

  Пацієнт з хворобою Меньєра може відчувати раптові напади запаморочення тривалістю від двадцяти хвилин до двадцяти чотирьох годин. Напади часто викликають нудоту і блювоту. Дзвін у вухах, характерний для хвороби Меньєра, може посилюватися з часом. Погіршення або втрата слуху на першій стадії розвитку хвороби є тимчасовими, але з часом можуть стати постійними.

  Травма голови

  Іноді запаморочення починається після травми голови. Це може бути ознакою серйозного ушкодження, тому при появі цього симптому потрібно якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

  Мігрень

  У деяких випадках мігрень, крім сильного головного болю і підвищеній чутливості до світла і звуків, викликає запаморочення.

  Інші причини

  Крім перерахованих вище факторів, причинами запаморочення можу бути інсульт або транзиторна ішемічна атака («міні-інсульт»), розсіяний склероз, невринома слухового нерва і пухлина мозочка.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.