Запалення суглобів — як зняти біль?

Запалення суглобів є реакцією організму на різні захворювання або подразники . Його причинами можуть бути, наприклад, травми, зокрема переломи і глибокі порізи, в результаті яких може відбутися інфікування суглоба бактеріями або вірусами. Однак найбільш поширеною причиною запалення суглобів є артрит. Організм реагує на це захворювання, збільшуючи приплив крові до ураженого суглоба. Білі кров’яні тільця і деякі хімічні речовини, що містяться в крові, і викликають запалення суглобів.

Хвороби, які можуть викликати запалення суглобів

Найпоширенішим видом артриту, який нерідко викликає запалення суглобів, є остеоартрит. При цьому захворюванні на кістках в області суглобів утворюються невеликі відростки, які викликають роздратування і запалення навколишнього м’язової тканини, сухожиль, і зв’язок.

Подагра — ще один тип артриту. Вона викликає запалення суглобів, яке може тривати протягом тижня. Часто запальний процес зосереджений в суглобах великого пальця ноги. Причиною запалення є кристали сечової кислоти, які накопичуються в суглобах, схожі на осколки скла. Подагра розвивається, коли організм не може переробляти білок під назвою пурин, в результаті надлишку якого утворюється сечова кислота. У деяких випадках подагра передається у спадок; в інших вона є побічним ефектом прийому різних медикаментів.

Третій, і значно менш поширений вид артриту, який викликає запалення суглобів — це ревматоїдний артрит. Він відноситься до аутоімунних захворювань — при цих розладах організм імунна система реагує на здорові тканини організму так, як вона в нормі реагує на інфекції. При ревматоїдному артриті імунна система «нападає» на суглоби.

Вовчанка — ще одне аутоімунне захворювання, яке може привести до запалення суглобів.

Деякі інфекції, наприклад, кліщовий бореліоз, також викликають запалення суглобів.

Значно рідше перерахованих вище станів причинами запалення суглобів стають такі захворювання, як ревматична поліміалгія і анкілозуючий спондилоартрит.

Лікування

Спосіб лікування при запаленні суглобів залежить від його причини. Наприклад, при кліщовий бореліоз необхідно лікування антибіотиками, а при ревматоїдному артриті іноді призначається прийом препаратів, що пригнічують імунну систему.

При подагрі рекомендується пити якомога більше води (що вимити з організму сечову кислоту) і обмежити споживання пуринів. Особливо багаті пуринами м’ясо і морепродукти.

Проти запалення суглобів при інших видах артриту може допомогти теплий вологий компрес або помірна фізична активність.

Протизапальні препарати також ефективно полегшують симптоми, проте у них є довгий список побічних ефектів, які часто проявляються при тривалому прийомі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.