Запалення молочної залози: що небезпечніше — гостре або хронічне?

У більшості випадків запалення молочної залози спостерігається в період годування. Шкіра грудей при цьому стає червоною, запаленою і гарячої, сама груди — незвично щільною і болючою. Поява цих симптомів пов’язано з тим, що молоко проникає не в протоки, а в прилеглі тканини грудей. Запалення молочної залози може супроводжуватися такими симптомами, як озноб, головний біль, температура тіла вище 38,5 С, фізичне виснаження. Таке порушення розвивається в однієї з десяти годуючих грудьми жінок. На щастя, запалення можна досить швидко вилікувати, однак існує велика ймовірність рецидиву. Крім того, запалення молочної залози абсолютно безпечно для новонародженого.

Причини

Найчастіше причиною запалення молочної залози є застій молока в тканинах грудей. Це може статися, наприклад, якщо молоко виробляється значно швидше, ніж виводиться, або якщо після годування в грудях постійно залишається молоко.

Іноді запалення молочної залози посилюється, і розвивається інфекційний мастит. Особливо часто це відбувається при наявності тріщин в сосках. Інфекція проникає через тріщину і потрапляє в лімфатичну систему грудей.

Найбільш часто запалення молочної залози розвивається у жінок, які стали мамами перший раз, але і при годуванні другої і наступних дітей від цього ніхто не застрахований. Велика частина випадків запалення припадає на перший місяць грудного вигодовування.

Лікування

Перш за все, не слід припиняти грудне вигодовування — від цього запалення може тільки посилитися. Порадьтеся з лікарем; якщо запалення не пройде через кілька днів, можливо, вам доведеться приймати антибіотики.

Спробуйте годувати дитину в різних позах — можливо, завдяки цьому в грудях буде залишатися менше молока. Після годування обов’язково зціджувати молоко, що залишилося.

Якщо ви відчуваєте нездужання, якомога більше відпочивайте. Доручіть домашні справи членам сім’ї.

Спробуйте прикладати до грудей холодні і / або гарячі компреси. Гарячий душ також може допомогти впоратися з неприємними симптомами.

Злегка масажуйте груди під час годування — якщо ви відчуваєте, що це допомагає молоку швидше рухатися по каналах. Однак майте на увазі, що дуже інтенсивні рухи можуть призвести до посилювання симптомів.

Щоб полегшити свій стан, можна приймати парацетамол або ібупрофен, попередньо порадившись з лікарем.

Пам’ятайте, що при відсутності лікування запалення молочної залози може привести до утворення абсцесу, який доведеться дренувати при використанні хірургічних способів.

Якщо вам виписали антибіотики, приймайте їх так довго, як сказав лікар, навіть якщо ви відчуєте себе добре набагато раніше. У зворотному випадку ризик рецидиву буде особливо великий, до того ж, наступного разу ті ж антибіотики можуть виявитися неефективними.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.