Запалення лімфовузлів у дітей: ознака інфекції

Лімфатичні вузли також часто називають гландами . В організмі людини є багато лімфовузлів різного розміру, але всі вони такі маленькі, що намацати один з них окремо неможливо. Однак можна відчути скупчення лімфатичних вузлів — наприклад, ті, які знаходяться на шиї, в паху і під пахвами.

Вони відіграють дуже важливу роль у боротьбі з вірусами, бактеріями і іншими мікроорганізмами, які проникають в організм і є потенційно небезпечними для здоров’я. Нерідко при попаданні в організм інфекції лімфатичні вузли збільшуються, запалюються, і дотик до них заподіює біль. У дітей запалення лімфовузлів зустрічається частіше, ніж у дорослих, так як їхня імунна система ще недостатньо розвинена і інфекції простіше потрапляють в організм.

Причини запалення лімфовузлів у дітей

Частіше за інших запалюються лімфатичні вузли, розташовані на шиї, під пахвами і в області паху. По тому, де саме запалилися лімфовузли, можна зрозуміти причину запалення. Найчастіше лімфовузли в дітей запалюються через звичайної застуди. Але можуть бути й інші причини:

 • Вірусні захворювання, наприклад, вітрянка, свинка і краснуха
 • Ангіна
 • Алергічні реакції
 • Інфекції вуха
 • Інфекції зубів
 • Мононуклеоз
 • Побічні ефекти деяких ліків і щеплень
 • Лімфатичні вузли під пахвами можуть запалюватися через травму руки або плеча
 • Лімфатичні вузли в паху часто запалюються через травми або інфекцій, що вражають шкіру, нижні кінцівки або геніталії
 • Іноді лімфатичні вузли запалюються через таких небезпечних захворювань, як ревматоїдний артрит, рак, туберкульоз.
 • Симптоми

  Саме по собі запалення лімфатичних вузлів є симптомом. Лімфовузли можуть збільшуватися в кілька разів, іноді вони також стають твердими на дотик, шкіра над ними може стати гарячою і придбати червонуватий відтінок. Супроводжуючими симптомами можуть бути нежить, жар, біль у горлі, кашель і ломота в кістках. Рідше трапляється, що дитині також важко ковтати, а його дихання утруднене. У деяких серйозних випадках через запалених лімфатичних вузлів дитина не може нормально рухати шиєю. Якщо лімфатичний вузол продовжує збільшуватися протягом двох тижнів і більше, це може бути ознакою пухлини.

  Лікування

  При запаленні лімфатичних вузлів у дітей потрібно якомога швидше звернутися до лікаря. Не намагайтеся вилікувати цей стан за допомогою безрецептурних препаратів або народних засобів. Щоб полегшити біль, прикладіть до запаленого місця рушник, змочений теплою водою; в крайньому випадку дайте легку знеболювальну (давати дитині аспірин дуже не рекомендується).

  Після того, як лікар встановить причину запалення лімфовузлів, він зможе призначити лікування. Якщо причиною є бактеріальна чи інша інфекція, для лікування застосовуються антибіотики. У випадку, якщо запалення було викликано алергією, потрібно виключити контакти дитини з алергеном і, в деяких випадках, приймати противоалергенні препарати.

  При запаленні лімфовузлів діти часто втрачають апетит. У той же час, для одужання дуже важливо здорове, збалансоване харчування. Годуйте дитину по трохи, при необхідності робіть з їжі пюре. Крім того, переконайтеся, що він п’є достатньо рідини.

  У більшості випадків запалення лімфатичних вузлів проходить через 2-4 тижні, без будь-яких ускладнень.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.