Заняття фітнесом: чому вони так важливі?

Хочете відчувати себе краще, мати більше сил, і , можливо, навіть жити довше? Займіться фітнесом. Переваги регулярних тренувань для здоров’я важко переоцінити. Фітнес піде вам на користь, незалежно від вашого віку, статі або фізичних здібностей.

Контроль над вагою

Фітнес сприяє запобіганню надмірної ваги, а також допомагає підтримувати вагу після схуднення. Строго кажучи, до фітнесу відносяться практично будь-які фізичні навантаження, завдання яких — підтримувати хорошу фізичну форму. На заняттях з фітнесу з тренером, як правило, особлива увага приділяється активним танцювальним рухам, з елементами степ-аеробіки, латиноамериканських танців, і багато чого іншого. Оскільки загальних правил у фітнесі немає, під час занять можна використовувати елементи з дуже різних напрямків. Звичайно, в ідеалі потрібно займатися фітнесом не менше трьох разів на тиждень з професійним інструктором; це дає додаткову мотивацію, щоб продовжувати заняття. Однак якщо ви з якоїсь причини не можете цього собі дозволити, займайтеся самостійно — є безліч вправ, які можна виконувати в домашніх умовах.

Фітнес допомагає впоратися з різними захворюваннями

Незалежно від того, скільки ви важите зараз, активні заняття фітнесом підвищать рівень ліпопротеїнів високої щільності (ЛВП), або «хорошого», холестерину, і знизять рівень шкідливих тригліцеридів. Завдяки цьому поліпшується циркуляція крові, нормалізується кров’яний тиск, і знижується ризик серцево-судинних захворювань. Фітнес може сприяти запобіганню широкого спектру захворювань, включаючи інсульт, метаболічний синдром, діабет другого типу, депресію, деякі види раку, артрит. За деякими даними, фітнес знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Покращення настрою

Потрібен емоційний підйом? Або засіб випустити пар після напруженого дня? Заняття фітнесом, чи звичайна прогулянка швидким кроком протягом півгодини — прекрасний спосіб підбадьоритися. Фізична активність стимулює вироблення різних хімічних речовин у мозку, завдяки яким ви відчуваєте себе щасливіше і спокійніше. Крім того, фітнес підвищує самооцінку і додає впевненості в собі, а це — ключовий фактор для гарного настрою.

Фітнес додає сил

Регулярна фізична активність може поліпшити ваше самопочуття, підвищує м’язову силу і витривалість. Завдяки тренуванням тканини організму починають швидше насичуватися киснем і живильними речовинами, і серцево-судинна система працює більш ефективно. Ефективна робота серця і легенів, в свою чергу, забезпечують вас енергією для виконання своїх щоденних обов’язків. Крім того, фітнес покращує сон — а проблеми зі сном, як відомо, є однією з основних причин занепаду сил.

Фітнес вносить іскру в вашу сексуальне життя

Вважаєте, що ви занадто втомлюєтеся, або занадто не в формі для фізичної близькості? Надаючи впевненості в собі і підвищуючи рівень енергії, фітнес надає позитивний вплив на сексуальне життя. Але це ще не все. Регулярна фізична активність підсилює статевий потяг у жінок, і допомагає запобігти еректильну дисфункцію у чоловіків.

Намагайтеся займатися фітнесом по півгодини в день п’ять-шість разів на тиждень, або навіть щодня. Можна поєднувати, наприклад, три тренування в спортзалі з самостійними заняттями в інші дні.

Якщо у вас є які-небудь проблеми зі здоров’ям, перш ніж починати займатися фітнесом, проконсультуйтеся з лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.