Замісна гормональна терапія при клімаксі: не треба боятися

загрузка...

Не всі жінки досить спокійно і безболісно переносять клімакс. Пов’язано це не тільки з змінами гормонального фону під час клімактеричного періоду, але і з наявністю гінекологічних і загальних захворювань, з нервово-психічним станом жінки, з умовами роботи, клімату і багатьом іншим. Замісна гормональна терапія застосовується не тільки для полегшення симптомів клімаксу, але і з метою попередження розвитку ускладнень в менопаузі (остеопороз, серцево-судинні захворювання). В даний час на ринку ліків представлена величезна кількість препаратів, що містять аналоги жіночих статевих гормонів, які використовують для замісної гормональної терапії. Важливо не займатися самолікуванням, а проконсультуватися з лікарем про необхідність призначення замісної гормонотерапії.

Замісна гормональна терапія

Замісна гормональна терапія — це спосіб лікування симптомів клімаксу і менопаузи, який полягає в призначенні синтетичних жіночих статевих гормонів. Замісна гормональна терапія може застосовуватися короткочасно або довгостроково і переслідує мету заміщення згасаючих функцій яєчників в клімактеричному періоді.

Короткочасну замісну терапію призначають при виражених скаргах (нейровегетативних, вазомоторних, урологічних). Курс лікування залежить від тяжкості клімактеричних симптомів і становить не більше одного-двох років.

Тривала замісна гормональна терапія застосовується для профілактики остеопорозу, серцевих ускладнень, захворюваннях органів малого тазу. Курс лікування може тривати до десяти років.

Обстеження перед призначенням замісної гормональної терапії

Перед тим, як лікар призначить замісну гормональну терапію, жінка в обов’язковому порядку проходить необхідне обстеження:

 • УЗД органів малого тазу, щитовидної залози та органів черевної порожнини (за показаннями);
 • мамографія та консультація мамолога;
 • визначення гормонального статусу;
 • цитологічне дослідження мазків шийки матки;
 • вимірювання артеріального тиску, факторів згортання крові, холестерину;
 • консультація терапевта і корекція хронічних соматичних захворювань.
 • Основні препарати, що застосовуються при замісної гормональної терапії

  Препарати замісної гормональної терапії для лікування клімаксу випускаються в таблетках, пластирах, гелях, свічках і в ін’єкціях формі. Умовно їх можна розділити на дві групи. У складі препаратів першої групи міститься естроген і прогестерон, вони призначаються в циклічному режимі, з перервою на сім днів після тритижневого прийому. Під час прийому таких препаратів зазвичай спостерігається кровотеча відміни, і призначаються в основному в пременопаузі (за наявності менструальних виділень). До них відносяться: ціклопрогінова, Клімонорм, Клим, Дівіна. Жінкам, що знаходяться в менопаузі не менше одного року або з видаленою маткою замісна гормональна терапія проводиться в безперервному режимі. Такі засоби містять тільки естроген, до яких відносяться: Лівіал, Премарін, Прогінова, Кліогест. Можливе лікування Гінодіаном-Депо, який містить чоловічі статеві гормони і використовується у вигляді ін’єкцій один раз на місяць при сухості і морщинистости шкіри. При скаргах на сухість у піхві, біль при статевому акті, нетриманні сечі ефективні Овестин (у вигляді крему, таблеток і свічок) і Естріол в таблетках для місцевого лікування. Зручні в застосуванні для курящих жінок пластирі (клімара), які наклеюються на шкіру, з наклейки поступово виділяється певна доза гормону, що дозволяє йому відразу потрапити в кровотік, минаючи печінку.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.