Залежність від їжі: отсуствие ковбаси як привід для депресії

Ви помічаєте за собою пристрасть до кого- то одному продукту? Проміжок між прийомами їжі становить менше двох годин? Якщо в будинку немає шоколадки або ковбаски, ви впадаєте в депресію? У таких випадках має сенс говорити про новий захворюванні 21 століття — залежно від їжі.

Що це таке?

Залежність від їжі — це захворювання, при якому хворий відчуває неможливість відмовитися від улюбленої їжі навіть на короткий час. Їжа замінює хворому снодійне і заспокійливе, при цьому хворий розуміє, що зловживає тим чи іншим продуктом, відчуває почуття провини, приховує свою пристрасть. Багато в чому поведінка залежних від їжі схоже з поведінкою наркоманів.

Цією хвороби схильні більшість людей, щоправда, багато знаходять в собі сили не потурати своїй слабкості.

Причин такого захворювання може бути кілька. Це можуть бути і гормональні порушення, і психічні захворювання, і стрес, спадковість, просто погана звичка. У кожному окремо взятому випадку необхідно ретельне обстеження і консультації фахівців. В цьому захворюванні важливо виявити реальну причину для того, щоб завдати прицільного удару по хворобі.

Як боротися?

Можливо, ситуація здається безнадійною. Дуже складно впоратися зі своїми бажаннями, які практично не піддаються контролю. Але це тільки здається. Насправді з такою залежністю можна і потрібно боротися самостійно.

Не варто відмовлятися від їжі повністю, особливо від тієї, яка доставляє особливе задоволення. Це буде великий додатковий стрес, що дуже складно перенести. Досить просто обмежити споживання ласощів. Його можна вживати в якості винагороди за те, що ви протрималися без постійних перекусів протягом дня. Починайте з малого, не прагнете відразу ж відмовитися від улюбленої їжі, шукайте стимули всередині себе, шукайте замінники, але не в їжі, а в емоціях.

Розчистите кухню від запасів продуктів. Роздайте їх, викиньте, але не зберігайте. Якщо кухня набита ласощами, контролювати себе буде практично неможливо. Не панікуйте, якщо улюблена їжа підходить до кінця — напевно її завжди можна придбати в магазинах. Те, що вам доведеться прикладати зайві зусилля до того, щоб добути ласощі, буде зайвим приводом відмовитися від нього.

Не ходіть по продуктових магазинах просто так чи тільки за улюбленою їжею. Перед тим, як відправитися по магазинах, складайте докладний список покупок і не відступайте від нього ні на крок. Уникайте заходити в магазин «на хвилинку», обходите стороною відділи, де продають шоколадки, чіпси та іншу продукцію, яка може заміняти вам повноцінний обід.

Намагайтеся домовлятися із собою. Замінюйте їжу враженнями. Не їжте за читанням або біля телевізора, займайте себе протягом дня чим-небудь, що не давало б вам можливості піддатися спокусі перекусити. Намагайтеся частіше бути на людях, це не дозволить вам розслабитися. Виробіть звичку харчуватися у певні години 4 — 5 разів на день, але потроху.

Не плутайте відчуття голоду з бажанням чимось заповнити час. Їжте тільки тоді, коли ви дійсно цього хочете. Якщо вам занадто часто хочеться перекусити, краще перетерпіти до того моменту, коли ви дійсно зголоднієте. Добре зайнятися спортом, фізичними навантаженнями, які збуджують нормальний апетит. Вам доведеться дотримуватися режиму, щоб не виникло проблем зі шлунком, ви звикнете не їсти за дві години до тренувань — це допоможе відвикнути від неконтрольованого споживання їжі.

Добре якщо ви будете їсти не поодинці — це дисциплінує. І не намагайтеся боротися їжею зі стресами або безсонням — це не допоможе, а тільки ускладнить депресію, почуття провини.

Якщо самостійно з проблемою ви не справляєтеся, зверніться до лікаря. Вам допоможуть підібрати дієту, можливо, необхідно буде проконсультуватися з психологом. Якщо пускати хвороба на самоплив, вона може тільки розвинутися. Варто знати, що при правильному підході ця проблема легко усувається, і причин для відчаю немає.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.