Зачаття, оваріальний цикл, запліднення і генетика дитини

Тільки один з приблизно двісті мільйонів сперматозоїдів «добирається» до чекаючої запліднення яйцеклітини. Щасливчик, адже він не тільки один з двохсот мільйонів, але й один з декількох мільярдів не виконали свою місію сперматозоїдів «в загальному заліку» (якщо взяти до уваги численні спроби завагітніти). Погодьтеся, цю зустріч сперматозоїда з яйцеклітиною можна без перебільшення назвати дивом.

Чудо зачаття

Людство здавна оспівує диво зачаття і бажання мати дітей, потомство. Цій темі присвячені книги, пісні та вірші. У фольклорі будь-якого народу є казки, легенди і притчі, так чи інакше пов’язані з закладеним в генах прагненням до продовження роду. У деяких суспільствах дітям відводиться сакральна роль хранителів роду, вони вважаються реінкарнувати втіленням предків. В інших культурах зачаття дитини і його народження пов’язують з місячними циклами та іншими явищами природи.

Одні жінки вважають, що зачаття може відбутися тільки в певний момент, коли їх організм найбільш готовий до цього, тому докладають колосальних зусиль, щоб максимально збільшити вірогідність зачаття під час овуляції. Інші вірять, що зачаття, вагітність і народження дитини залежать тільки від вищих сил, і вони ніяк не можуть вплинути на розвиток подій, наблизити або, навпаки, відстрочити годину появи малюка на світ.

У самому справі, щоб зачаття відбулося, умови повинні бути оптимальними. Перш за все, яйцеклітина повинна знаходитися в строго визначеному місці, а сперматозоїд повинен бути «в хорошій формі» — рухливим, здоровим і активним. Зачаття відбувається приблизно через 2 — 36 годин після статевого акту. Але для перетворення заплідненої яйцеклітини в повноцінно розвинений ембріон ще недостатньо ідеальний умов зачаття. Потрібно, щоб Середа в організмі матері теж була майже ідеальною.

Менструальний цикл і його вплив на зачаття

Тривалість місячного менструального (від латинського «mene», що значить «Луна») циклу жінки складає в середньому 26-28 днів. Найбільш сприятливий момент для запліднення яйцеклітини — овуляція, коли яйцеклітина виходить з яєчника і потрапляє в черевну порожнину, де захоплюється лійкою маткової труби. У матковій трубі яйцеклітина зустрічається зі сперматозоїдом. У заплідненні бере участь лише один сперматозоїд, ядро якого зливається з ядром яйцеклітини. З цього моменту запліднення і починається вагітність. Овуляція відбувається всього один раз в 28 днів і можлива лише тому, що в організмі жінки безперервно відбуваються зміни, що готують матку і яйцеклітину до можливого зачаття.

 • Овуляція
 • У багатьох жінок овуляція відбувається як за годинником. Але мільйони інших не можуть з абсолютною точністю визначити час овуляції. Яєчники і гіпофіз виробляють гормони, які регулюють менструальний цикл, але на нього також впливають і інші фактори, наприклад, загальний стан здоров’я і психологічна стабільність жінки. Будь негативний вплив на тіло або розум жінки можуть призвести до порушення встановленого природою циклу. Погане харчування (недостатнє або неправильне), хвороба, стрес, тривожність, недосипання, навіть різкі емоційні перепади (від радості до печалі, або навпаки) — все це може негативно відбитися на репродуктивній здатності жінки і розладнати ідеально точний механізм, яким є жіночий організм.

  Багато жінок, які мріють про дитину і фанатично намагаються завагітніти, насправді роблять собі ведмежу послугу. Всі їх зусилля спрямовані на те, щоб завагітніти, через що вони часто абсолютно нехтують іншими важливими для зачаття сферами життя. Вони намагаються створити ідеальні умови і з максимальною точністю спрогнозувати час овуляції, але при цьому не стежать за своїм фізичним і душевним станом. У природи свої власні механізми регуляції. Як відомо, в результаті природного відбору виживає найсильніший, і саме найсильніший дає потомство. Ця закономірність поширюється і на людину, навіть у наше століття розвинених технологій. Так що якщо ви хочете завагітніти, але при цьому страждаєте зайвою вагою, курите, зловживаєте алкоголем або викладаєтеся на 200% на роботі (від чого ваші гормони зашкалюють), здійснити вашу мрію буде непросто, а то і зовсім неможливо.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.