Зачаття: міфи, які заважають вам завагітніти

Багато пар просто пливуть за течією, надаючи природі робити свою справу, і незабаром в їх родині з’являється чарівний малюк. З іншого боку, деякі пари йдуть на всілякі хитрощі — купують термометри для вимірювання базальної температури тіла, комплекти для визначення овуляція, займаються сексом строго за графіком — і все безуспішно, завагітніти не вдається. Що ж заважає завагітніти цілком здоровій жінці? Можливо, це омани й міфи, міцно вкорінені в нашій свідомості?

Щоб завагітніти, потрібно займатися сексом на чотирнадцятий день оваріального циклу

Ви напевно чули про те, що у більшості жінок овуляція відбувається на 14 день оваріального циклу. Це не відповідає дійсності. Це припущення грунтується на календарному методі прогнозування овуляції. Так, якщо у вас ідеальний цикл, який складається з 28 днів, лютеїнової фаза (друга половина оваріального циклу) припадає рівно на 14 день, тому у вас овуляція дійсно відбувається приблизно в цей час. Але у переважної більшості жінок цикл не ідеальний, тобто становить більше або менше 28 днів, і навіть регулярний цикл не гарантує, що овуляція відбувається в один і той же час кожен місяць.

Щоб завагітніти, потрібно обов’язково зайнятися сексом в перші 24-72 години після овуляції

Існує деяка плутанина щодо того, коли слід займатися сексом, якщо ви намагаєтеся завагітніти. Це правда, що статевий акт повинен бути максимально наближений до овуляції, щоб підвищити вірогідність зачаття. Помилка багатьох пар полягає в тому, що вони займаються сексом тільки тоді, коли, за їхніми розрахунками, відбувається овуляція, або після неї. У цій стратегії два відчутних «мінуса». По-перше, яйцеклітина життєздатна протягом всього 12-24 (а не 72) годин після овуляції. Якщо ви не займаєтеся сексом до дня овуляції, ви тим самим обмежуєте вашу можливість завагітніти 12 годинами. Сперматозоїди життєздатні протягом п’яти днів, тому дуже важливо займатися сексом не лише після овуляції, але і до неї. В ідеалі статевий акт повинен відбутися за один або два дні до овуляції.

друге, багато жінок не можуть точно визначити час овуляції. Якщо ви не знаєте точно, коли у вас овуляція, або допустили помилку в підрахунках дня овуляції, ви можете займатися сексом абсолютно марно (тобто це не дасть вам нічого, крім задоволення) в «неправильні» дні. Тому експерти рекомендують займатися сексом як мінімум три рази в тиждень, щоб напевно потрапити в період овуляції і підвищити шанси на зачаття.

Вірогідність завагітніти вище всього в ті дні, коли у вас підвищена базальна температура тіла

Складання графіків базальної температури тіла — один з основних тестів функціональної діагностики роботи яєчників. Базальна температура тіла (БТТ) — це температура, яка вимірюється зранку, відразу після пробудження, не встаючи з ліжка, в прямій кишці (або в піхві, або під язиком). На температуру, виміряну в цей момент, практично не впливають фактори зовнішнього середовища, тому її називають базовою або базальною. Метод базальної температури тіла дозволяє визначити час овуляції, але не прогнозувати його. Підвищення базальної температури тіла свідчить про те, що овуляція вже відбулася. Втім, хоча цей метод і неефективний при прогнозуванні овуляції, він дозволяє точно встановити сам факт її наявності. Метод базальної температури тіла також допомагає виявити порушення в роботі яєчників і діагностувати різні розлади фертильності, наприклад, ановулярний цикл або дефекти лютеїнової фази.

Безпліддя не піддається лікуванню або це лікування дуже дороге

Багато пар помилково вважають, що вони безплідні. Навіть не проконсультувавшись з лікарем, вони опускають руки, вважаючи, що їх проблема не має рішення, і вони приречені на бездітність існування. Інші пари вірять, що безпліддя можна вилікувати, але це дуже тривалий і дорогий процес, і теж опускають руки. Це одне з найшкідливіших помилок, адже воно заважає тисячам пар обраться за допомогою в центр лікування безпліддя і планування сім’ї та легко усунути проблему, яка заважає їм завагітніти. Якщо ви безуспішно намагаєтеся зачати дитини протягом року, слід звернутися до лікаря. Якщо у вас нерегулярний менструальний цикл, або графік базальної температури вказує на відсутність овуляції, слід звернутися до лікаря. Дійсно, деякі методи лікування безпліддя досить дорогі, але далеко не всі.

Марно звертатися до лікаря, якщо ви намагаєтеся завагітніти менше року

Це неправда. Багато лікарів дійсно рекомендують парі спробувати завагітніти самостійно протягом одного року, і тільки після цього вдаватися до медичної допомоги, але все одно ви повинні проконсультуватися у лікаря, коли плануєте вагітність. Бажано пройти повне медичне і гінекологічне обстеження (це стосується обох партнерів), щоб дізнатися про стан здоров’я, виявити можливі проблеми і з урахуванням результатів обстеження пари вибрати найбільш підходящий і ефективних метод планування вагітності. Також рекомендується почати приймати спеціальні вітамінні комплекси для тих, хто хоче завагітніти.

Під час овуляції потрібно якомога частіше займатися сексом

Що ж, сексу багато не буває, але навіть якщо ви будете займатися любов’ю цілодобово під час передбачуваної овуляції, це ще не гарантує, що ви завагітніє. Вірогідність зачаття під час кожного оваріального циклу становить 20-30%. Багато пар роблять велику помилку — вони займаються сексом тільки в день передбачуваної овуляції. А що, якщо в розрахунках була допущена помилка, і овуляція вже відбулася? Точно спрогнозувати овуляцію досить складно, тому краще перестрахуватися і займатися сексом два-три рази на тиждень.

Найчастіше безплідна жінка, у чоловіків рідко бувають подібні проблеми

З якоїсь невідомої причини жінки вважають, що безплідні тільки наркомани та імпотенти, а в інших випадках у нездатності пари завагітніти «винна» жінка. Це не так. Від безпліддя в рівній мірі страждають як жінки, так і чоловіки, причому приблизно в 40% випадків безпліддя викликане «чоловічими» чинниками, ще в 40% — «жіночими», а решту 20% — невдале поєднання «чоловічих» і «жіночих» факторів .

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.