Забобони про грудне вигодовування дітей старше року: що кажуть психологи

Багато матерів, орієнтуючись на поширену інформацію про те, що правильне природне вигодовування триває до одного року, закінчують годувати грудьми свою дитину саме до цього часу. Існує кілька забобонів, що стосуються годування груддю дітей старше року, однак вони спростовуються дослідженнями сучасних лікарів і психологів.

Діти, які тривалий вигодовувати груддю, довго не стають самостійними

В даний час підтверджується дослідженнями в галузі психології, що діти, яких батьки намагаються в дитинстві залишати частіше в ліжечку і менше брати на руки, відчувають страх від спілкування з навколишнім світом. Згодом вони довго потребують підтримки з боку сторонніх, так як світ здається їм ворожим.

Діти, яких часто і довго в ранньому віці носять на руках, гладять, годують грудьми виростають більш самостійними і незалежними. Їх не лякає навколишній світ, вони вважають його прихильності до себе.

До двох-трьох років діти не запам’ятовують, а закарбовують навколишнє. Годування груддю забезпечує довгий тілесний і психологічний контакт дитини з матір’ю, що позначається кращим чином на формуванні особистості дитини.

Молоко матері для дитини старше року марно

Жіноче молоко не підлягає стандартизації. Воно різне не тільки у різних жінок, але і у однієї і тієї ж жінки в різні періоди. Відразу після пологів жіночі груди виробляє молозиво — густу прозору рідину, яка забезпечує новонародженому висококалорійне харчування та імунітет. Потім молоко матері допомагає дитині у формуванні травлення, сприяючи заселенню нормальної мікрофлори в кишечник.

На першому році життя грудне молоко — це в основному харчування, але поступово воно починає виконувати й інші функції. Наприклад, доставляє дитині необхідні антитіла: хвора дитина смокче груди, в кров матері надходить інформація про його захворювання. Жіночий організм виробляє необхідні дитині антитіла і передає їх з молоком. За рахунок цього механізму діти на природному вигодовуванні хворіють легше, одужують швидше.

Тривале грудне вигодовування шкодить розвитку дитини

Розвиток дитини залежить від багатьох факторів, серед яких є як генетичні, так і фенотипічні. Відповідальні батьки роблять все, щоб культивувати в дитині позитивні якості і нівелювати негативні.

Природне вигодовування допомагає привчити дитину до дисципліни, так як він швидко розуміє, що є час, коли можна попросити груди, а є час, коли не потрібно цього робити — наприклад, на прогулянці або в гостях. Усвідомлення поняття «не можна» у разі тривалого грудного вигодовування проходить для дитини безболісно, що є дуже важливим моментом формування позитивного психотипу дитини. Такі діти реагують на заборони адекватно, знаючи, що це не катастрофічно і минуще.

Годування дитини старше року грудьми заважає становленню нормального травлення

Діти старше року активно пробують нові продукти, і саме так вони, навчившись самостійно пересуватися, продовжують досліджувати світ на смак, піддаючись загрозі отруєння або виникнення інфекційного захворювання.

Тому роль грудного молока в цьому віці важко переоцінити. Молоко матері — це унікальне харчування, засвоюється на сто відсотків. Крім живильної функції жіноче молоко виступає в ролі регулятора мікрофлори кишечника. При введенні нового продукту або при випадковому отруєнні, молоко матері — незамінний дієтичне харчування, яке швидко і якісно відновлює травлення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.