З дитиною за кордон: пам’ятайте про нюанси

Те, що для дорослих є відпочинком, для дітей може бути вельми скрутним заходом, тому завжди потрібно враховувати вік дитини та її інтереси. Якщо вирішується питання про поїздку з дитиною за кордон, потрібно подумати про декілька моментів.

Вибираємо країну відпочинку

Якщо сім’я думає про поїздку з дитиною, то потрібно планувати її, виходячи з того, щоб вона була цікава йому. Дітям молодшого віку подобається пляжний відпочинок, який добре організований в Туреччині, Єгипті, Греції, Болгарії, Іспанії та Італії. Дуже добре, якщо в готелі є можливість скористатися послугами няні, тоді батьки зможуть відпочити більш повноцінно.

Дошкільнятам теж приємніше відпочивати біля моря, але потрібно вибирати готель з організованою дитячої територією, де є дитячий басейн з гірками, пiсочниця, гойдалка. Бажано, щоб працювали дитячі аніматори, які не дають нудьгувати дітям від 4 до 10 років, організовуючи для них всілякі ігри та розваги.

Діти старше 10 років вже можуть розділити захоплення батьків і отримати задоволення не тільки від пляжного відпочинку, але й відвідуючи різні екскурсії, або подорожуючи на автобусі. З такими дітьми можна сміливо вирушати в Європу оглядати визначні пам’ятки конкретної країни, або навіть декількох країн під час автобусного подорожі. При цьому потрібно простежити за тим, щоб під час поїздки обов’язково чергувалися дні з насиченою програмою з періодами розслабленого відпочинку.

Юридичні моменти

Виїзд за кордон всією родиною зазвичай проблемами не супроводжується, головне щоб при всіх були документи, а у дитини — оформлений закордонний паспорт. Якщо дитина подорожує з одним з батьків, то багато країн вимагають наявність юридично завіреного дозволу на цю поїздку від другого батька, без наявності якого подорож закінчиться прямо на кордоні. Якщо дитина подорожує з іншими людьми, то такий дозвіл знадобиться від обох батьків. Дозвіл оформляє нотаріус і завіряє його. Діє вона звичайно на одну поїздку, особливо в країнах Європи.

Оформляти документи для поїздки за кордон можна через екскурсійне бюро і самостійно. І той і інший варіант мають свої плюси і мінуси, багато хто воліє ситуацію з поїздкою контролювати цілком і зупиняються на другому варіанті. При цьому потрібно документи подавати завчасно, щоб уникнути зайвого занепокоєння перед поїздкою.

Варто подумати про безпеку

Перед поїздкою за кордон потрібно подумати про те, щоб зібрати максимально повну аптечку, так як там може не виявитися звичних ліків, а експериментувати на дитині з новими — справа ризикована. Тому чітко, за списком, треба укомплектувати аптечку, і нехай вона, краще залишиться недоторканою, ніж чогось не вистачить. До питань безпеки відноситься і оформлення страхового медичного полісу, на якому багато хто намагається заощадити. Заощадивши на трьох доларах, можна отримати масу клопоту, тому краще придбати поліс з хорошим покриттям всіх медичних витрат у разі потреби і їхати спокійно.

Потрібно заздалегідь ознайомитися з кліматичними особливостями країни і взяти відповідний одяг в розширеному діапазоні, на випадок примх природи.

Якщо планується поїздка в екзотичну країну — продумайте питання харчування, так як дітям до 6 — 8 років не бажано вживати незнайому для них їжу — це чревате виникненням кишкових розладів. У таких країнах потрібно обов’язково купувати чисту воду в магазинах, і це може обернутися істотними фінансовими втратами, які краще закласти заздалегідь. З екзотичних країн люди часто повертаються зараженими різними паразитами, тому обов’язково потрібно вивчити правила безпеки в країні, яку збираєтеся відвідати і неухильно їх дотримуватися. Наприклад, у деяких країнах не можна ходити по пляжу босоніж, а він — з білосніжного піску — як утриматися? Просто пам’ятати про те, що в цьому піску живуть паразити, проникаючі в кров через підошву стопи, а потім дуже довго лікуються в інституті паразитології після повернення.

Вибирайте ретельно країну відпочинку, враховуйте всі нюанси і отримуйте задоволення від поїздки.

Світлана Шимкович

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.