З дитиною на море: головне — підготовка

Цілий рік багато людей живуть в передчутті відпочинку на морі, проте якщо бездітні просто думають про те, що покласти у валізи, то батьки, які планують відпочинок з дітьми, вирішують проблему забезпечення комфорту не тільки собі, але і дитині. У результаті підготовка займає досить багато часу, але тут немає дрібниць: чим краще підготуватися, тим більша ймовірність, що поїздка запам’ятається приємними моментами, а не низкою надзвичайних подій.

Подумаємо про дорогу

Щоб потрапити на море — потрібно туди дістатися на автомобілі, поїзді чи літаку. Який вид транспорту вибрати — цілком залежить від батьків і дитини, кожен має свої плюси і мінуси, про які варто згадати.

На автомобілі їхати досить довго. Дитина знаходиться в замкнутому просторі, наскільки комфортно йому буде — залежить від віку. Якщо це дитина до року, то, швидше за все, він і не помітить поїздки: одноразові підгузники і мамині груди забезпечать звичний комфорт. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то батькам доведеться подбати про достатню кількість чистих пляшок і кип’яченої води, харчування, не схильній псування.

Дітей середнього віку краще розважати різними іграми і раз в 2:00 робити зупинки приблизно на півгодини, щоб дати можливість виплеснути їм свою активність — побігати і перекусити.

Старші діти поїздки в автомобілі переносять досить добре, так як це звичний для них вид транспорту, в якому вони відчувають себе як вдома.

Поїздка в поїзді виходить досить тривалою, і в батьків немає можливості зупиняти його рух, тому потрібно до неї підготуватися особливо ретельно.

Взяти достатню кількість їжі та води, засобів гігієни, запастися великою кількістю вологих серветок, одноразових підгузників для молодших. Дітям постарше взяти звичний горщик — це суттєво полегшить життя.

Підготувати розвага для дітей: взяти різноманітні, бажано, нові, іграшки, нові книжки, які були б цікаві, ДВД-плеєр або ноутбук з хорошим акумулятором, щоб вистачило хоча б на кілька годин перегляду. Якщо дитина постарше, то можна взяти настільні ігри або книги.

Якщо ви летите літаком, то час, проведений в дорозі, значно скорочується, проте не потрібно забувати про годинник очікування в аеропорту, коли теж знадобляться і їжа, і вода, і розваги.

Подумаємо про море

Щоб відпочинок на морі вдався, потрібно дотримуватися два простих правила: дотримуватися техніки безпеки та організувати відпочинок так, щоб усім членам родини було комфортно.

До правил техніки безпеки віднесемо наявність аптечки, зібраної на всі можливі випадки, з урахуванням «улюблених» сімейних захворювань, і, звичайно, обов’язково включає в себе засоби для зупинки кровотеч, антисептичні засоби (зеленка), жарознижуючі засоби (Нурофен або Панадол — з урахуванням віку дитини), засіб, який допоможе при діареї (Смекта, Імодіум, Ентерофуріл). Якщо ви відпочиваєте в своїй країні, то інше можна буде купити за необхідності, якщо виїжджаєте за кордон, то краще прихопити ще й надійний антибіотик, і перевірений засіб від кашлю.

Обов’язково візьміть з собою сонцезахисні засоби з урахуванням віку дитини, в достатній кількості, пам’ятайте, що сонячні промені близько моря дуже активні, тому обгоріти можна, навіть перебуваючи в тіні, використовувати сонцезахисні засоби потрібно протягом усього періоду перебування біля моря.

Якщо з вами їде дитина раннього віку — не зайвим виявиться надувний басейн, який можна встановити в тіні, далеко від основної маси людей, що зробить ваш відпочинок більш комфортним. Дітям старшого віку не подобається цілий день сидіти на пляжі, тому потрібно урізноманітнити їх відпочинок поїздками на організовані або індивідуальні екскурсії, краще всього в режимі «через день» — проводячи один день на пляжі, а наступний — у поїздці.

При правильній організації відпочинок починається відразу, як тільки закриваються двері будинку.

Світлана Шимкович

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.