З чого повинна складатися дієта діабетика?

загрузка...

Діабет порушує здатність організму утримувати рівень цукру в крові в межах норми. Здорова дієта допомагає відрегулювати рівень цукру і запобігти такі ускладнення, як ушкодження нерва і проблеми з серцем.

Цукор в крові

Глюкоза відноситься до простих цукрів, що забезпечує організм необхідною енергією. Коли ви їсте, підшлункова залоза виробляє інсулін, щоб вивести глюкозу з крові. За допомогою інсуліну цукру потрапляють в клітини організму, а він використовує їх енергію для підтримки роботи всіх наших органів. Діабет виникає, якщо підшлункова залоза втрачає здатність виробляти достатньо інсуліну для зниження рівня цукру в крові до нормального рівня (діабет 1 типу, він же — інсулінозалежний діабет), або якщо клітини стають резистентними до інсуліну, тобто недостатньо сприйнятливими до його дії (діабет 2 типу). Обидва типи викликають підвищення рівня цукру в крові. Незалежно від того, який різновид діабету у вас, здорове харчування — перший крок до того, щоб скорегувати рівень цукру і не давати йому перевищувати норм.

Здорове харчування

Лікарі рекомендують хворим на діабет є багато зернових, фруктів, овочів некрахмалістих і пісного м’яса. Висококалорійні закуски кшталт чіпсів і солодких батончиків містять багато простих вуглеводів, які можуть різко підвищити рівень цукру в крові, а ось складні вуглеводи, якими багаті цільнозернові продукти, організм перетравлює значно довше і цукру потрапляють в кров поступово. Не забувайте стежити не тільки за вмістом тарілки, але і за його кількістю: занадто багато навіть здорової їжі не піде на користь ні рівню цукру, ні вазі.

Система харчування при цукровому діабеті

Використовуйте цю систему, коли плануєте своє харчування. Розділіть продукти, які ви вживаєте регулярно або час від часу на сім категорій: вуглеводи, фрукти, молочні продукти, м’ясо, солодке, жири та інше (сюди відносяться різні закуски з низькою поживною цінністю). Дієтолог допоможе вам визначити, скільки продуктів з кожної категорії ви можете з’їдати в день. Така система забезпечує збалансоване харчування і контроль над рівнем цукру в крові.

Розклад прийомів їжі

Замість трьох разів їжте п’ять-шість разів на день маленькими порціями. Це допоможе вашому організму підтримувати стабільний рівень цукру в крові, на відміну від режиму харчування з рідкісними і рясними прийомами їжі.

Як справлятися з бажанням перекусити?

Прийоми їжі через кожні дві-три години не дадуть вам відчувати голоду, але навіть сформувавши здорові звички харчування, час від часу у вас буде виникати сильне бажання порушити власні правила. Якщо вам дуже захочеться зайвий раз перекусити, замість чіпсів і печива з’їжте кілька овочів або фруктів або, наприклад, змішайте терту моркву з нежирним домашнім сиром. Замініть газовані і солодкі напої соками без цукру, і ще краще — водою. Якщо ви ласун, їжте сухофрукти або самостійно готуйте десерти із замінниками цукру.

Навіщо взагалі стежити за харчуванням?

Продумане харчування при діабеті допомагає утримувати рівень цукру в крові в межах норми. Вживання здорової їжі сприяє зниженню ваги і знижує ризик розвитку пов’язаних з діабетом ускладнень — хвороб серця, пошкодження нервів і погіршення зору. Звикнувши їсти здорову їжу, ви будете почувати себе краще з кожним днем, і незабаром вам не буде важко притримувати правильного режиму харчування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.