Ярина — відгуки лікарів: в цілому позитивне

загрузка...

Сучасні низькодозовані гормональні контрацептиви при відсутності протипоказань рекомендується приймати, починаючи з підліткового віку (після встановлення менструального циклу) і до настання менопаузи, так як вони володіють не тільки контрацептивним, але і лікувально-профілактичним ефектом.

Загальна думка лікарів

Акушери-гінекологи позитивно ставляться до всіх низькодозованим гормональних контрацептивів фармацевтичної компанії Шерінг, в тому числі до Ярині. Ярина — це низькодозований монофазні гормональний контрацептив з антиминералокортикостероидным (знімає явні і приховані набряки) і антиандрогенною (пригнічує дію чоловічих статевих гормонів) дією.

Препарат призначається не тільки з метою попередження небажаної вагітності, але і з лікувальною і профілактичною метою. За допомогою Ярини лікують дисменорею і болю під час овуляції (зменшуються менструальні і овуляторних болю, дратівливість та інші неприємні симптоми), гірсутизм (оволосіння у жінок за чоловічим типом), порушення менструального циклу, пов’язані з великими крововтратами і розвитком залізодефіцитної анемії (менструальні кровотечі стають легше і коротше), ендометріоз, полікістоз яєчників, вугровий висип і дуже жирну шкіру обличчя у підлітків, набряки на тлі місячних.

Сьогодні вважається, що Ярина знижує ризик розвитку атеросклерозу, раку тіла матки і яєчників, доброякісних пухлин молочних залоз і мастопатії, позаматкової вагітності, запальних захворювань статевих органів, остеопорозу (зниження щільності кісткової ткнути, яка виникає під час клімаксу і менопаузи). Широке застосування низькодозовані гормональних контрацептивів в Європі і США призвело до значного зниження цих захворювань.

Негативними властивостями Ярини є її можливі побічні ефекти, які виникають, головним чином, у необстежених перед початком гормональної контрацепції жінок. Це, перш за все, тромбози, які при прийомі Ярини зустрічаються рідко, тим не менш, є дуже важким ускладненням. Зустрічаються побічні явища з боку печінки — вони виникають також переважно у необстежених жінок.

Крім того, виникло поки ще не підтверджене достовірними дослідженнями думка про те, що низькодозовані гормональні контрацептиви можуть збільшувати ризик розвитку раку грудей і шийки матки.

При прийомі Ярини в перші місяці можлива поява нерегулярних (міжменструальних) кровотеч або мажучі кров’янисті виділення, особливо протягом перших трьох місяців після початку прийому препарату. У цьому випадку потрібно звернутися до лікаря, який вирішить, чи варто застосовувати ярину далі, або її прийом протипоказаний. Але в більшості випадків оцінка будь-яких кровотеч може бути проведена не раніше, ніж через три місяці.

Відгук професора В.М. Пріленской — акушера-гінеколога, голови Російського товариства контрацепції

У нашій країн тільки 10% жінок використовують як контрацепцію гормональні контрацептиви (ГК), тоді як у країнах Європи і США їх більше половини. Широке застосування ГК дозволило значно знизити в цих країнах відсоток захворюваності на рак статевих органів. Ярина є одним з таких препаратів, який відмінно себе зарекомендував при тривалому застосуванні (протягом декількох років).

Сьогодні ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) рекомендує починати прийом ГК через три місяці після початку першої менструації (менархе) і приймати їх до настання менопаузи і протягом року після її настання. Ярина може призначатися протягом тривалого періоду часу обстеженим жінкам, у яких немає для її прийому протипоказань. Це дуже важливо, тому що саме наявність різних захворювань є причиною розвитку побічних ефектів Ярини. Саме тому ВООЗ рекомендує приймати ярину, як і всі інші ГК, тільки за призначенням та під наглядом лікаря.

Особливо небезпечно застосовувати ярину при різних серцево-судинних захворюваннях, так як це може призвести до тромбозів. В.Н. Пріленская рекомендує перед тим, як прийняти рішення про початок прийому ГК і звернутися з цим питанням до лікаря, відповісти для себе на низку запитань:

 • здорове чи в мене серце;
 • чи немає у мене високого артеріального тиску;
 • чи немає у мене ще яких-небудь проблем з кровообігом (наприклад, варикозного розширення вен);
 • чи немає у мене цукрового діабету;
 • я не курю або викурюю не більше 10 сигарет в день (якщо курю, то мені не більше 35 років);
 • чи немає у мене захворювань печінки;
 • нормальна чи в мене згортання крові.
 • Якщо жінці підходять всі ці пункти, то вона може звернутися до лікаря з проханням про призначення їй ГК. При цьому, безумовно, краще, якщо це буде низькодозований ГК, наприклад, Ярина, яка випускається надійної німецькою фармацевтичною компанією Шерінг.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.