Ярина — протипоказання для застосування: варто поставитися серйозно

Ярина має багато протипоказань для застосування — виробники згадали в цьому розділі всі захворювання або стани, які могли б викликати найменші побічні ефекти. І це правильно, тому що гормональна контрацепція показана далеко не всім жінкам.

Протипоказання для прийому Ярини з боку серцево-судинної системи

Ярина протипоказана при багатьох серйозних захворюваннях серцево-судинної системи, так як цей препарат (як і всі інші гормональні контрацептиви) сприяє підвищенню згортання крові. До таких захворювань відноситься, перш за все, венозна недостатність, при якій вени не справляються зі своєю функцією по перекачуванню венозної крові до серця. В результаті виникає застій крові в нижніх кінцівках, а потім і в черевній порожнині. Застій крові завжди призводить до підвищеного тромбоутворення — тромбозів, тромбофлебіту і тромбоемболій (відрив тромбу від стінок вен і попаданню їх в загальний потік крові, що призводить до закупорки великих кровоносних судин).

Іншим захворюванням, що підсилює процес тромбоутворення, є ішемічна хвороба серця (ІХС), що розвивається на фоні атеросклерозу. При цьому просвіт кровоносних судин звужується через те, що на їх стінках відкладаються атеросклеротичні бляшки. Застій крові при ІХС найчастіше виникає в коронарних судинах, які несуть кров до серця — утворення тромбу в цьому випадку призводить до омертвіння частини серцевого м’яза (міокарда) через недостатнє постачання її живильними речовинами і киснем, тобто до інфаркту міокарда.

Не менш небезпечний і атеросклероз судин головного мозку — застій крові в артеріях і венах головного мозку призводить до ішемічного (внаслідок недостатнього харчування) або до геморагічному (через розрив стінки судини) інсульту.

Зміни з боку кровоносних судин з схильністю до тромбоутворення можуть виникати при будь-яких тяжких захворюваннях серцево-судинної системи (високому артеріальному тиску, виражених порушеннях серцевого ритму, вадах серця, міокардитах), цукровому діабеті, ускладненому судинною патологією, а також при хронічному панкреатиті , який може сприяти розвитку атеросклеротичних змін у кровоносних судинах. Виникають умови до підвищеного тромбоутворення і при мігрені — сильних головних болях, головним чином, в одній половині голови, пов’язаних з різким розширенням кровоносних судин головного мозку і застоєм крові — в тому випадку, якщо мігрені супроводжуються порушеннями рухів або чутливості.

У деяких випадках ярину призначають, але з обережністю. Так, ризик виникнення тромбозів різко зростає у курящих жінок після 35 років, тому гінеколог не завжди порадить такій жінці гормональну контрацепцію. Збільшується ризик тромбозів також при ожирінні, помірному підвищенні артеріального тиску, мігрені, тривалому перебуванні в нерухомому стані, тромбозах у близьких родичів, цукровому діабеті (навіть якщо ще немає патології судин), деяких видах анемій.

Протипоказання для прийому Ярини з боку печінки

Протипоказанням для прийому Ярини є будь-які захворювання печінки, що супроводжуються порушенням її функції. Гормональні контрацептиви не можна приймати до повного одужання хворого і повної нормалізації лабораторних показників. Також протипоказано застосування Ярини за будь-яких пухлинах печінки. Як злоякісних, так і доброякісних.

При інших захворюваннях печінки, які не супроводжуються порушенням її функції, призначати ярину можна, але з великою обережністю з більш частим лабораторним контролем. Такий же підхід до прийому Ярини повинен бути у випадку, якщо під час попереднього прийому гормональних контрацептивів або під час вагітності (в цей період також виробляється багато статевих гормонів) у жінки з’являлася жовтяниця або загострювалися захворювання жовчно міхура і жовчовивідних шляхів.

Проблема в тому, що входять до складу Ярини гормони розкладаються в печінці і якщо печінка не справляється зі своєю функцією, то в організмі накопичується занадто багато гормонів, що, безумовно, небезпечно.

Інші протипоказання для прийому Ярини

Прийом Ярини також протипоказаний:

 • при важких захворюваннях нирок з вираженою нирковою недостатністю;
 • при будь-яких злоякісних пухлинах, особливо небезпечний прийом Ярини при гормонозалежних злоякісних пухлинах молочних залоз і статевих органів — це стимулює розвиток пухлини;
 • при кровотечах із статевих органів неясного походження;
 • при вагітності та годуванні дитини грудьми;
 • при індивідуальній непереносимості компонентів Ярини.
 • Наявність великої кількості протипоказань для прийому Ярини зовсім не означає, що це небезпечний препарат, просто його потрібно застосовувати тільки за призначенням лікаря і після обстеження.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.