Японська дієта: результати відповідають зусиллям

загрузка...

Дієтологи невтомно повторюють, що короткострокові дієти погано допомагають боротися із зайвою вагою: набагато важливіше постійно раціонально харчуватися. Тим не менше, серед страждаючих від зайвої ваги людей дуже популярні швидкі дієти, наприклад, японська дієта, результати якої дійсно вражають. Подібні дієти дозволяють легко скинути вагу до якої-небудь події, що буває дуже зручно.

Чому короткострокові дієти шкідливі?

Раціонально харчуватися протягом усього життя, звичайно ж, корисно, але досить нудно. Світ повний спокус, в тому числі і гастрономічних. І встояти перед цими спокусами непросто. Тому більшість людей вибирає короткострокові дієти, які дозволять схуднути до певного моменту, наприклад, до новорічного корпоративу або відповідального побачення.

Починати короткострокову дієту значно легше психологічно, ніж приймати рішення на все життя відмовитися від певних продуктів або хоча б обмежити їх кількість. Крім того, на такій дієті відразу помітний результат, що підвищує самооцінку і допомагає уникнути зривів. Але слід пам’ятати, що у подібних дієт є серйозні недоліки.

Короткострокові дієти, у тому числі і японська дієта, досить суворі. Добова калорійність рідко перевищує тисячу двісті калорій, а деколи буває значно нижче. Тим часом, давно доведено, що при голодуванні спалюються в основному не жири, а м’язова маса, тобто схуднення відбувається за рахунок м’язів. Крім того, низька калорійність раціону знижує обмін речовин: організм економить енергію, одержувану з їжі, замість того, щоб спалювати жирові відкладення. Це може проявлятися по-різному, наприклад, людина весь час мерзне чи хоче спати, стає малорухливим і пасивним. Звикання до зниженої калорійності може наступити досить швидко, часом на це йде всього три-чотири дні. В результаті, коли калорійність підвищується до нормального рівня, організм продовжує економити сили, відкладаючи енергію «про запас» у вигляді валиків жиру на стегнах і талії.

Таким чином, виникає ефект, влучно названий «ефектом йо-йо» на честь популярної іграшки, яка стрибає на мотузочці вгору і вниз. Скинутий під час дієти вага повертається, ледве дієта закінчується (зазвичай це відбувається протягом двох місяців). Людина знову і знову намагається схуднути, але кожен раз після закінчення дієти втрачені кілограми повертаються, причому часто до них додаються нові. Найпростіший спосіб потрапити в цей замкнутий круг — почати дотримуватися короткострокову дієту.

Крім цього, слід зазначити, що подібні дієти зазвичай незбалансовані і не містять багатьох життєво важливих речовин. Дотримуючись строгу короткострокову дієту, обов’язково слід додатково приймати вітамінні комплекси.

Як мінімізувати шкоду від строгої дієти

Незважаючи на те, що всі так чи інакше обізнані про шкоду суворих дієт, цей спосіб схуднути незмінно популярний. Адже швидке схуднення забезпечує не тільки струнку фігуру, але і підвищення самооцінки і, як наслідок, легке рішення безлічі проблем. Тому що худнуть дами на свій страх і ризик дотримуються короткострокові дієти. Як же зробити, щоб дієта завдала мінімальної шкоди?

Багато залежить від правильного вибору дієти. Так, найшкідливішими вважаються білкові дієти, які значно обмежують споживання вуглеводів — як простих, так і складних. В результаті значно порушується робота шлунково-кишкового тракту, виникають запори, а деколи і самоотруєння організму. На щастя, японська дієта, хоча і відноситься до білкових, містить достатню кількість рослинної клітковини, яка благотворно впливає на травлення.

При схудненні організм неминуче виділяє токсини, від яких необхідно позбавлятися. Для цього обов’язково слід пити багато води (не менше півтора, а краще двох літрів). Сприяє виведенню токсинів рух, причому часто буває досить просто неквапливих прогулянок. Дуже корисні також масаж і лімфодренажні процедури.

Баня і сауна зазвичай дуже рекомендуються тим, хто хоче схуднути і очистити свій організм від шлаків. У парній з потом виділяється безліч шкідливих речовин, і людина в результаті відчуває себе свіжим і оновленим. Однак тим, хто дотримується японську дієту, подібні процедури скоріше шкідливі. Як відомо, з потім людина втрачає мінеральні речовини, які потребують поповненні. Невипадково після лазні часто радять пити солонувату мінеральну воду. Якщо ж дієта забороняє сіль, то заповнити дефіцит натрію в організмі вельми скрутно. Тому від лазні, сауни, активних занять спортом та інших видів діяльності, що супроводжуються сильним потовиділенням, слід відмовитися.

Правильний вихід з дієти

Після трінадцатідневной японської дієти (а це означає тринадцяти днів суворих обмежень) ні в якому разі не слід накидатися на їжу, від якої доводилося відмовлятися. По-перше, в такому випадку скинуті кілограми дуже швидко повернуться. По-друге, реакція організму, який встиг відвикнути від багатьох продуктів, може виявитися непередбачуваною.

Повертатися до нормального режиму харчування після японської дієти слід поступово. Бажано, щоб харчування стало більш здоровим, ніж було до початку «японки». Сіль і цукор слід використовувати дуже помірно, від алкоголю бажано відмовитися взагалі. Перевагу слід віддавати продуктам зниженої жирності. У раціон, як і раніше необхідно включати салати з сирих і відварених овочів, багатих на клітковину.

Кожен день в раціон можна додавати не більше двох нових продуктів. Звичайно, це повинні бути не гамбургери і не тістечка, а здорова їжа, наприклад, злаки і кисломолочні продукти. Порції збільшувати небажано, це сприяє розтягуванню шлунка. Оскільки за час японської дієти доводилося харчуватися всього три, а іноді навіть два рази в день (чашка кави ніяк не може вважатися повноцінною трапезою), то доцільно збільшувати кількість прийомів їжі. Часте дробове харчування не дає виникнути почуттю голоду і в результаті рятує від переїдання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.