Японська дієта для чоловіків: щадний варіант

загрузка...

Чоловіки і дієта — поняття, здавалося б, несумісні: чоловіки не звикли обмежувати себе в їжі і навіть «пивний» живіт оптимістично намагаються зігнати в тренажерному залі, хоча давно відомо, що єдиний ефективний спосіб позбутися від жирових відкладень — це поєднувати фізичні навантаження з правильним харчуванням. З цієї точки зору японська дієта для чоловіків — мабуть, один із самих «щадних» варіантів: збалансований раціон, що передбачається японською дієтою, дозволяє істотно урізати кількість уживаних калорій без появи неприємного почуття голоду, супроводжуючого багато дієти.

Основи раціонального харчування

Три складових японської дієти — рис, риба / морепродукти і овочі — з повним правом можна називати основою раціонального, збалансованого харчування, що особливо корисно для чоловіків, адже їм, на відміну від жінок, необхідно набагато більше енергії, і проходження строгій дієті представникам сильної статі просто «протипоказане». Співвідношення вуглеводів, жирів і білків в режимі харчування, передбачуваному японською дієтою, оптимально: основним джерелом енергії виступають, в повній відповідності з канонами правильного харчування, вуглеводи (зокрема, рис), м’ясо риби служить джерелом «корисних», що знижують рівень холестерину жирів, а соєві продукти — відмінним джерелом здорового білка. Хоча японська дієта для чоловіків і припускає деяке обмеження кількості калорій (в основному за рахунок зменшення розміру порцій), воно проходить настільки «безболісно», що чоловік, навіть дотримуючись такої дієти, швидше за все, навіть не помітить різниці.

Чим корисна японська дієта для чоловіків?

 • Японська дієта збільшує тривалість життя
 • Згідно зі статистикою, середня тривалість життя у чоловіків становить не більше сімдесяти років (шістдесят шість років в Росії і, для порівняння, шістдесят сім з половиною років у США). У Японії цей показник значно вищий — за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, очікувана тривалість життя в Японії становить сімдесят чотири з половиною роки, більше, ніж в ста дев’яноста інших країнах, що входять в рейтинг ВООЗ. Великою тривалістю життя японці зобов’язані не тільки високому рівню охорони здоров’я, але і раціону харчування: продукти, що становлять основу японської дієти, знижують ризик розвитку багатьох найнебезпечніших захворювань. Таким чином, японська дієта для чоловіків — це гарантований спосіб продовжити життя і запобігти розвитку ряду важких захворювань.

 • Японська дієта для чоловіків знижує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи
 • Гострі захворювання серцево-судинної системи — одна з найпоширеніших причин смерті в розвинених країнах світу, причому чоловіки від таких захворювань страждають частіше, ніж жінки (саме цим, багато в чому, і пояснюється те, що середня тривалість життя у чоловіків менше, ніж у жінок). Завдяки специфіці раціону і, в першу чергу, великій кількості риби в раціоні японська дієта для чоловіків допомагає запобігти розвитку цих небезпечних захворювань. У людей похилого віку в Японії — найнижчий рівень хвороб серця і артерій, найнижчий рівень холестерину завдяки тому, що японці вживають дуже багато жирних кислот омега-3, основним джерелом яких є м’ясо жирної риби. Такі кислоти ефективно знижують рівень холестерину, запобігають розвитку тромбозу артерій — недарма риб’ячий жир рекомендований як профілактичний засіб для людей з ризиком розвитку серцево-судинних захворювань.

 • Японська дієта допомагає підтримувати вагу в нормі
 • Змусити чоловіка дотримуватися правил суворої дієти — завдання практично нездійсненне, і японська дієта — один з найбільш оптимальних варіантів для чоловіків, яким необхідно підтримувати вагу в нормі. Японська дієта — це один з небагатьох режимів харчування, що дозволяють одночасно і обмежити кількість уживаних калорій, і не відчувати болісного відчуття голоду. Чоловіки, дотримуючись японської дієти, напевно оцінять одне з головних її переваг — швидке насичення за рахунок великої кількості рису і риби в раціоні.

  Тетяна Смирнова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.