Японська дієта — чи не занадто багато солі?

загрузка...

Ні для одного народу на планеті вираз «Ти те, що ти їси» не звучить так актуально, як для японців. У японців, на загальну думку, виникають найменші проблеми з ожирінням, у них найвища тривалість життя і краще загальний стан здоров’я.

Що ж вони їдять?

Японська дієта — це одна з найбільш суворих дієт: протягом тринадцяти-чотирнадцяти днів (саме стільки становить тривалість двох основних варіантів японської дієти) дієта передбачає вживання вкрай невеликої кількості калорій. Цілком природно, що для того, щоб вийти з японської дієти без будь-яких наслідків для здоров’я і самопочуття (і, найголовніше, без повернення зайвих кілограмів, скинутих за період дієти), необхідно дотримуватися кілька основних правил.

Важливість рису

Рис є основним джерелом вуглеводів в Японії, його вживають при кожному прийомі їжі. Тим не менш, справжньою основою японської дієти є не рис, а риба, яку японці вживають більш ніж по 70 кілограмів на рік на людину — це значить, 190 грамів в день. Таке поєднання рису та риби, в якості їхньої основної їжі, набагато перевершує американський раціон з м’яса і картоплі і європейський стиль харчування «всього потроху», і також далеко попереду російського варіанту, що включає в себе свинину, картоплю і майонез.

Так що ж їдять японці? Місо та інші соєві продукти! Місо — це ферментований соєвий продукт і суп з нього, який володіє простим смаком і легко засвоюється. Він володіє всіма перевагами сої. Крім того, не варто забувати про знаменитого соєвому соусі. Японці в середньому споживають близько 200 грамів соєвих продуктів на день.

Так чому ж вони такі стрункі і здорові?

На це існує декілька дуже вагомих причин. Одна з них помірне вживання цукру.

 • Менше цукру
 • Японці споживають всього 20 кілограм цукру на рік (в порівнянні з американцями, що з’їдають 71 кілограм на рік). Ще одна причина — це високе споживання зернових культур (які, звичайно ж, включають в себе рис), яке становить 105 кілограмів на рік (порівняно з 68 кілограмами в рік в Америці).

  Організм людини, як виявилося, почуває себе набагато краще, вживаючи натуральні крупи і менше цукру, а не смажену картоплю і різні продукти з надмірним вмістом цукру. У Японії набагато менше рівень серцевих захворювань і раку, ніж у США. Незважаючи на те, що вони їдять стільки ж м’яса, як і американці (або навіть більше), і більше курять, швидше за все, рафінований цукор і стрес є двома основними причинами, що негативно впливають на здоров’я.

 • Розмір порцій
 • Ще одним важливим чинників в японській дієті є розмір порцій. Порції в Японії маленькі.

  Це означає, що вони насолоджуються смаком їжі, їдять повільно і з задоволенням. І ніякого швидкісного поїдання гамбургерів, смаженої у фритюрі картоплі і величезних порцій солодкої газованої води.

  Прийом їжі за допомогою паличок для їжі допомагає у цьому процесі. Їжа потрапляє в рот невеликими шматочками, смак яких відчувається набагато краще. Це також допомагає в процесі переварювання, як уже давно було доведено.

  Є ще два чинники, про які варто згадати, відзначаючи успішність японської дієти.

 • Перший — це сніданок.
 • Типовий японський сніданок може складатися (і звичайно включає в себе) зелений чай, приготований на пару рис, суп місо з тофу, зелений лук і омлет, а також сиру і смажену рибу.

  Такий сніданок дає організму все, що потрібно, щоб почати день добре. Людина відчуває себе краще, і така їжа зовсім не додає вагу. Якраз вона стимулює роботу механізму обміну речовин. Вага не буде рости, а в разі надмірної ваги, навіть буде знижуватися.

 • Другий фактор — розмаїтість.
 • Звичайний американець вживає близько 30 різновидів їжі на тиждень. Середній європеєць (особливо з Південної Європи) вживає близько 45. Типовий японець з’їдає близько 100 видів їжі на тиждень, які включають в себе багато свіжої риби, овочів, фруктів і різноманітних видів м’яса.

 • Існує ще один важливий момент — японські кухарі готують продукти легко і, таким чином, не виникає відчуття переїдання після їжі.
 • Правильна японська дієта проти хвороб

  Всі знають, що харчування відіграє величезну роль у благополуччі і якості життя. Також широко відомо, що середня тривалість життя в США для дітей, народжених сьогодні, 78,37 років. У Японії вона майже на 4 роки вище, 82,25 років. Звичайно, існує ще багато інших факторів, крім раціону харчування, які визначають тривалість життя. Наприклад, в США, вище рівень злочинів із застосуванням вогнепальної зброї, іншими словами — більше вбивств. Є також набагато більше проблем, які стосуються наркотиків. Крім цього, ступінь нерівності в добробуті між заможними і незаможними також набагато більше. Тим не менш, факт залишається фактом: японська дієта вважається однією з найздоровіших у світі.

  Японія є острівною державою, і рибальство відіграє велику роль в економіці країни. У великих і малих містах працює велика кількість суші-ресторанів, в яких використовують різні трюки, як, наприклад «поїзд суші» та замовлення за допомогою сенсорної панелі. Риба є відмінним джерелом високоякісного білка. У ній міститься невелика кількість насичених жирів, при цьому вона містить високий рівень омега-3 жирних кислот. У своїх дослідженнях ефекту риб’ячого жиру на інтелектуальну міць, вчені показали, що ці незамінні жирні кислоти відіграють важливу роль в поліпшення функціонування мозку. Японці, звичайно, їдять рибу частіше, ніж американці. Навіть іноземні туристи, які потрапляють до Японії, зазвичай їдять рибу, принаймні, один раз на два-три дні. Багато японців їдять її більш регулярно. Домогосподарки зазвичай чергують рибу і м’ясо в якості інгредієнтів для основного вечірнього страви. Також дуже поширена смажена риба на сніданок.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.