Якщо дитина погано спить: правила режиму дня

З появою дітей у житті молодих батьків з’являється багато турбот. Здоров’я дитини — одна з найважливіших, що включає в себе безліч різних чинників. Здоровий сон — це обов’язкова умова, при якому правильний розвиток малюка неможливо. Але іноді сон дитини буває неспокійним, малята рідко погоджуються засипати в належний час, можуть прокидатися серед ночі і відмовлятися засинати знову. Порушення сну не бувають без причин. Для того, щоб зрозуміти, чому дитина погано спить, потрібно точно знати, що його турбує.

Порушення режиму дня

Часто неспокійний сон буває наслідком неправильного розпорядку дня. Якщо дитина пізно засинає, пізно встає, мало рухається і багато спить протягом дня, то немає нічого дивного в тому, що він буде неспокійно спати вночі. Для того, щоб усунути цю проблему, досить скорегувати режим дня. Малюк повинен чергувати сон і неспання так, щоб на нічні години доводилося більше відпочинку. Чим старша дитина, тим чіткіше має бути режим. При цьому в години неспання малюк повинен грати, активно рухатися, навчатися чомусь. Природна втому допоможе йому заснути вночі, але тільки за умови, що денний сон не замінює нічний.

Для того, щоб налаштувати режим дня, потрібно кожен день будити дитину і укладати його спати в один і той же час.

Харчування

Те, що ми їмо, впливає на наше самопочуття. Малюки ще більш сприйнятливі до їжі. Якщо дитина лягати спати голодним, цілком імовірно, що це буде заважати йому заснути. Якщо він переїдає перед сном, його можуть турбувати кишкові кольки і важкість у шлунку. Алергени в їжі можуть так само впливати на якість сну. Тому для того, щоб виключити їжу з можливих причин порушень сну, потрібно стежити і за режимом харчування. Якщо новонароджені діти харчуються цілодобово на першу вимогу, то більш старших дітей потрібно годувати за годину — півтори до відходу до сну. Це допоможе уникнути неприємних відчуттів в шлунку, але при цьому дитина не засне голодним.

Здоров’я

Якщо дитина хвора, то це відбитися на те, як швидко він засинає і як спить. Неспокійний сон може бути наслідком головного болю, болю в животі, високої температури. Якщо дитина прокидається без видимих причин, можливо, його турбують гострики — різновид глистів, яка часто зустрічається у дітей.

У будь-якому випадку, малюка потрібно показати педіатра, зробити необхідні аналізи, це допоможе виявити справжню причину порушень сну і швидко усунути її.

Емоції

Часто причиною поганого сну у дітей є не дуже хороша емоційна обстановка в сім’ї. Діти потребують ласки й уваги, відхід до сну для них — це момент, при якому батьки повинні бути поруч. У кожній сім’ї це відбувається під своїм, засипання супроводжується якимось ритуалом. Для когось це вечірнє купання, масаж, заколисування, читання казок або спільний перегляд мультфільмів. Навіть звичайна розмова може допомогти дитині налаштуватися на сон. Все залежить від ваших взаємин і віку дитини. Головне, щоб перед сном дитина не відчував страху, образи, роздратування або інших негативних емоцій. Тому необхідно вирішувати всі конфліктні ситуації задовго до того, як буде пора відправлятися спати або ж залишати їх рішення до ранку. Чим більше подразників, тим складніше маляті буде заснути.

Не сваріть дитину перед сном, не з’ясовуйте стосунків. Створіть спокійну доброзичливу атмосферу, при якій заснути йому буде легко і приємно.

Нічні кошмари

Коли дитина підростає, його часто турбують нічні кошмари. Вони сняться всім дітям час від часу, але не завжди стають проблемою, яка заважає здоровому сну. Якщо дитина регулярно прокидається від того, що йому приснився страшний сон, якщо довго відмовляється заснути і взагалі, боїться засинати — це серйозна проблема, часто наслідки стресу або симптом якогось іншого захворювання. Вирішувати її треба спільно з фахівцями. Дитячий психіатр і психолог допоможуть виявити причину кошмарів і усунути її.

Діти можуть погано спати з різних причин, іноді цьому сприяє сторонній шум, занадто яскраве світло каганця або, навпаки, непроглядна темрява, іноді це не дуже приємні думки або просто небажання спати. У кожному конкретному випадку потрібно підходить до вирішення проблеми комплексно і послідовно виключати всі можливі причини порушень сну. Не завжди поганий сон означає, що проблема дуже серйозна, іноді досить провітрити кімнату або розповісти малюкові казку. При уважному відношенні до дитини і взаємній довірі кожен батько зможе повернути міцний здоровий сон малюкові.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.