Якщо дитина дивиться порнографію: рекомендації батькам

загрузка...

Ніхто з батьків не може уявити, що його дитина може дивитися порнографію, а між тим це зовсім не рідкість. За словами деяких дослідників, середній вік першого знайомства з інформацією порнографічного змісту знизився до восьми років. До появи Інтернету діти відкривали для себе порнографію років в одинадцять-тринадцять, коли їм в руки потрапляв Playboy або інші подібні журнали.

Сучасні діти існують в інформаційному просторі з відкритим доступом до високорейтингових порнографії. Вони щодня піддаються спокусі, і дорослі повинні пам’ятати про це всякий раз, коли у них є можливість захистити дітей від засилля порнографії.

Не варто вважати, що порнографією цікавляться тільки хлопчики, а дівчатка шукають в Інтернеті тільки фотографії кошенят і Джастіна Бібера. Порнографія в Інтернеті та інших засобах масової інформації може негативно вплинути на розвиток особистості дитини та її здатність встановлювати надалі здорові стосунки з протилежною статтю, не кажучи вже про те, що вона формує звикання і залежність.

Завдання батьків

Всі ми хочемо бути для своїх дітей хорошими батьками, а хороші батьки не соромляться займатися статевим вихованням дитини і знаходять для цього час і можливості. Щоб бути ефективним, цей процес повинен починатися в ранньому дитинстві і продовжуватиметься до тих пір, поки син чи донька не покинуть батьківське гніздо.

Що таке сексуальність і для чого вона потрібна? Перш за все, для побудови нормальних відносин і продовження роду, а також для самореалізації в інших, не пов’язаних з сексом, сферах життя. Діти з юних років повинні бачити і розуміти взаємозв’язок між сексуальністю і духовністю (кращий приклад — відносини батьків). Вони повинні знати, що статевий акт — це фізичний прояв любові до партнера. Допомагаючи дитині зрозуміти, що секс — це природне продовження любові, ми спрощуємо собі завдання і надалі будемо більш готові протистояти проблемі порнографії, якщо вона матиме місце в житті дитини.

поділяєте ви цінності вашого чоловіка (дружини)?

В ідеалі, чоловік і дружина повинні розділяти цінності один одного, що сприяє здоровій обстановці в сім’ї. Якщо ж батьки дитини дотримуються різних поглядів на секс, статеве виховання та порнографію, більш велика ймовірність того, що він не зможе протистояти спокусі.

Регулярний перегляд дитиною порнографії може бути ознакою проблем у сім’ї і закомплексованості. Коли проблеми дитини спливають на поверхню, батькам варто розглянути можливість звернення за професійною допомогою. Але не поспішайте звинувачувати себе у всіх гріхах — порнографія може завдати шкоди психіці навіть дітей, котрі не відчувають нестачі в батьківській любові.

Якщо дитина побачила порнографію випадково

У більшості випадків перший раз діти потрапляють на контент порнографічного змісту помилково — їх перенаправляють пошукові сервіси. Навіть якщо дитина набере в пошуковику абсолютно невинне словосполучення, велика ймовірність того, що вже на першій сторінці (або в картинках) він побачить посилання на порнографію. Інші варіанти — самозавантаження порностраніц при заході на деякі сайти, а також цілеспрямований пошук дитиною порнографії під впливом популяризації сексу в оффлайнових ЗМІ або за наводкою приятелів.

Дослідники Лондонської школи бізнесу стверджують, що дев’ять з десяти дітей у віці шести-шістнадцяти років хоча б раз стикалися з порнографією в глобальній мережі, причому потрапляли на порноконтент ненавмисно. Діти настільки часто потрапляють на «дорослий контент», що вважають, що порнографія — єдиний або головний вид інформації в Інтернеті: 65% дітей мають про них чітку інформацію. Нерідко діти

Як реагувати

Щоб краще зрозуміти мотиви поведінки дитини, дізнатися, як давно і як часто він дивиться порнографію, слід дізнатися відповіді на наступні питання.

Як часто дитина переглядає фото або відео порнографічного змісту?

Заставши дитини за переглядом порно, дізнайтеся, сталося це в перший раз, або для нього це звична справа. Частий перегляд порнографії призводить до того, що у дитини спотворюється внутрішня картина відношення до сексуальної тематики. Він перестає сприймати секс як таїнство, а тільки як механічні рухи тіла, за якими нічого не стоїть. Крім того, поріг чутливості і сором’язливості дитини піднімається, і з часом у нього формується потреба в більш графичной і рейтингової порнографії, тобто почавши з голою грудей, він поступово перейде до повноцінного статевого акту.

Ще один ризик захоплення порнографією — формування завищених очікувань від сексу і партнера, які навряд чи виправдаються, що прирікає дитину на сексуальну фрустрацію в майбутньому. Так, пеніс в ерегованому стані досягає в середньому 15 сантиметрів в довжину, у той час як середній розмір ерегированного пеніса чоловіків-порнозірок становить 20-21 сантиметри. Крім того, у 85% порно-актрис штучні груди, і 100% фотографій порно-фотомоделей проходять обробку у фотошопі. Порнографія показує світ, в якому відносини нічого не значать, а значить тільки негайне задоволення сексуальних бажань. Тому підліток може подумати, що секс і відносини ніяк не пов’язані між собою. Крім того, мастурбуючи при перегляді порно, підліток переживає не об’єктивний сексуальний досвід, а сурогат, позбавлений будь-яких почуттів та емоцій. Це може призвести до великих проблем у сексуальному розвитку і виникнення сексуальних залежностей на протязі всієї подальшому життю дитини, так як його мозок отримує порно-допамін і він буде завжди чекати від усіх своїх реальних сексуальних переживань цієї дози «нехімічного героїну». Коли він зрозуміє, що його фактичний сексуальний досвід не дає тієї гостроти відчуттів, що виникають при перегляді порнографії, то може почати шукати більш ризиковані і більш небезпечні сексуальні забави. Можна припустити, що розвиток нових технологій в недалекому майбутньому призведе до масової сексуальної патології.

Регулярний перегляд порнографії, зокрема, матеріалів, що зображують сексуальні девіації чи специфічні фетиші, вказує на те, що мозку дитини потрібно все більш інтенсивна стимуляція, що може призвести до формування залежності. Якщо ви дізналися, що перегляд порнографії у вашого сина або дочки увійшов у звичку, пора звертатися до фахівця, який допоможе відновити нормальне сприйняття сексуальності, якщо ще не пізно.

Що саме бачив дитина?

Порнографію якого типу встиг побачити дитина? На жаль, в Інтернеті повно порнографічних фото і відео на будь-який смак, в тому числі збочений. Якщо у дитини є власна електронна пошта, не виключено, що він отримує повідомлення порнографічного характеру. Недавнє дослідження показало, що 47% дітей шкільного віку щодня отримують порно-спам — запрошення скористатися послугами повій або відвідати порно-сайт. За даними цього ж дослідження, кожна п’ята дитина відкриває такі повідомлення. Відеочати породжують окрему проблему — далеко не завжди вони приватні. За результатами опитування датських фахівців, 40% хлопчиків і 57% дівчаток отримували через Інтернет пропозицію роздягтися перед веб-камерою або зайнятися чимось сексуальним. Якщо вірити дітям, то в більшості своїй вони відмовлялися (погоджувався тільки кожен третій хлопчик чи кожна десята дівчинка). Погоджувалися нібито тому, що їм це подобалося, «захоплювало» або «збуджувало». Набагато частіше діти отримували (в чатах і форумах) сексуально-орієнтований питання або картинку — тут відторгнення було нижче: хлопчики, мабуть, з задоволенням розглядали прислане (тільки 13% висловило негатив), дівчатка ж повели себе «як очікувалося» (62% негативних реакцій).

Незалежно від того, що вже встиг побачити дитина, потрібно не просто покарати його чи відгородити від перегляду порнографії в подальшому, а як мінімум провести з ним виховну бесіду.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.