Якою має бути Манту?

Щорічно кожного здорової дитини, починаючи з 12-місячного віку, обстежують на туберкульоз за допомогою імунологічного тесту, який називається «Реакція Манту». Даний метод дозволяє визначити, чи є в організмі дитини туберкульозна інфекція.

В ході обстеження дитині вводиться туберкулін, а в області його введення утворюється особливе набухання шару шкіри, як кажуть, «гудзик». Ця реакція організму і носить назву Реакція Манту. Подивимося, якою має бути Манту, про що свідчать результати обстеження, і як не вплинути на них самостійно.

Як поводитися з «гудзичком»?

Отже, дитині зробили щеплення Манту. До того, як її результати оцінить доктор:

 • не змащуйте гудзичок перекисом або зеленкою,
 • не допускайте контакту з водою та іншими рідинами,
 • НЕ заклеюйте лейкопластиром, адже під ним утворюється піт,
 • не давайте дитині розчісувати її.
 • Якою має бути щеплення Манту?

  Манту зроблена. Уже на 2-3 день з’являється ущільнення шкіри в місці введення туберкуліну. Ущільнення виглядає як невелике кругле почервоніле піднесення над шкірою. Розмір Манту говорить про кількість імунних клітин в організмі людини, «знають» про туберкульозної палички. Чим більше таких клітин, тим більше реакція Манту. Але результат достовірний тільки після закінчення 72 годин з моменту щеплення, саме в цей час її оглядає лікар.

  Якого розміру повинна бути Манту?

  Результати оцінюються тільки за розміром ущільнення, почервоніння навколо гудзички в розрахунок не береться. Воно реєструється у разі, якщо немає папули. Манту вимірюється прозорою лінійкою і нічим іншим!

  Реакція Манту:

 • Негативна, якщо розмір ущільнення 0-1 мм, тобто ущільнення відсутній або є лише уколочной реакція.
 • Сумнівна, якщо гудзик має розмір 2-4 мм, а також при відсутності ущільнення з почервонінням будь-якого розміру.
 • Позитивна, якщо ущільнення виражено, а його діаметр дорівнює 5 і більше мм. Крім того, виділяють слабко позитивну реакція: 5-9 мм; реакцію середньої інтенсивності: 10-14 мм; виражену Манту: 15-16 мм.
 • Дуже сильно виражена з діаметром 17 і більше мм.
 • Що робити при позитивному результаті?

  Отже, ви знаєте, якою має бути реакція Манту: негативною! Але що якщо, у дитини гудзичок дала позитивний результат …

  Насамперед знайте, позитивна реакція Манту не завжди свідчить про наявність туберкульозу. В організмі дитини є паличка, але такі діти не заразні! Палички не передаються з кров’ю. Зараження йде від людей, які хворіють на туберкульоз, повітряно-крапельним шляхом. Тобто дитина інфікована, але не хворіє і не заражає, так як зазвичай імунітет пригнічує мікобактерій. Паличка є, а хвороби немає. Діти можуть ходити в школу, але вони повинні строго спостерігатися у фтизіатрів. Але вже якщо ставиться діагноз туберкульоз, то дитині обов’язково призначається серйозне лікування.

  При високій пробі туберкуліну фтизіатр проводить рентген грудної клітки, мікробіологічне дослідження мокротиння, а також здійснюється обстеження всієї родини. Якщо інфікування не буде виявлено, то позитивну реакцію Манту можуть оцінити як алергічну реакцію на туберкулін.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.