Яким кольором пофарбувати стіни?

Зважилися змінити внутрішнє оздоблення будинку, але не знаєте, в який колір пофарбувати стіни? Погодимося, питання не з легких, адже колір стін буде впливати не тільки на гармонійність інтер’єру, але й безпосередньо на психоемоційний стан мешканців, мешканців приміщення. У статті ми дамо декілька порад від кваліфікованих фахівців, яким кольором пофарбувати стіни краще.

Логіка фарбування стін

Насправді тут немає нічого складного — перш, ніж почати вибір кольору для стін, давайте розберемося з розташуванням кімнати. Зараз ми говоримо не про планування і призначення кімнат, а про сторони світла, куди виходять вікна.

 • Якщо кімната орієнтована на північ, краще було б фарбувати стіни в теплі кольори, такі як жовті, рожеві, червонувато-золотисті.
 • Зворотна ситуація з «південними» кімнатами — тут навпаки, необхідно компенсувати достаток тепла і світла фарбами холодних тонів — сині, зелені, блакитні.
 • Втім, орієнтуватися на південь / північ не обов’язково. Ваш хід міркувань може брати початок виходячи зі ступеня освітленості, часу, протягом якого кімната знаходиться під впливом сонячних променів.

  Який фарбою пофарбувати стіни в певних приміщеннях

  Зараз більш детально про краще підборі кольору в залежності від призначення кімнати. Дійсно, існує велика різниця, якою фарбою краще пофарбувати стіни, коли кімнати несуть різні функції.

 • Для передпокою зазвичай вибирають фарби світлих тонів. Пояснити це просто: найчастіше передпокої — вузькі полукорідори без вікон, які відчувають дефіцит світла.
 • Кращим вибором кольору стін для кухні буде або світло-блакитний, або світло-зелений. Вони забезпечать відчуття прохолоди і простору.
 • У дитячій кімнаті колір стін зобов’язаний мотивувати дитину до радості і стимулювати до ігор, забезпечувати тягу до знань. Якщо ваша дитина не доріс до школи або навчається в початкових класах, підійдуть більш агресивні кольори — оранжевий, червоний. Акуратніше, бо кольори ці можуть дратувати психіку дитини — краще пом’якшити їх білим кольором. Коли дитина підросте, то зелені / блакитні стіни — підійдуть прекрасно.
 • В який же колір пофарбувати стіни спальні? Багатьох хвилює саме це питання. Перш за все, колір стін спальні повинен розташовувати до спокою і розслаблення. Краще використовувати м’які кольори, кремовий, світло-коричневий, білий, але з незначною домішкою-якого іншого кольору. Є і зворотний варіант — тим, хто хоче стимулювати своє статеве життя ми можемо порадити пофарбувати стіни в темно-червоний колір. Він на підсвідомому рівні викликає у людей потяг до агресії і відтворення роду, існує навіть теорія, що через схожість з кольором крові — бачачи кров, у людини починається викид ендорфінів, заглушає біль і … ну, ви зрозуміли.
 • Тепер ви набагато більше знаєте, яким кольором пофарбувати стіни.

  Як пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою

  Іноді, задаючи питання, якою фарбою пофарбувати стіни, люди не мають на увазі колір. Мається на увазі саме тип фарби. Для фарбування стін ми радимо використовувати водоемульсійні фарби. Не складно зрозуміти, як пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою — вона спочатку буде мати білий колір. Так, іноді з магазину вже в неї доданий барвний пігмент, але це не є ознака якості, а навпаки.

  Для того, щоб пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою, необхідно розмішати її для розбиття згустків і додати необхідну колер — якусь фарбувальну присадку, скажімо так. Коли фарба досягне необхідного відтінку (колір потрібно розмішувати, сам він погано розчиняється), можна починати фарбувати.

  Перевагою втиснути фарби є екологічна чистота — відповідно, безпека вашого здоров’я, неперевершені водовідштовхувальні якості. Багато в подиві зараз, але «маже» найдешевша водоемульсіонка, якісні ж фарби набагато дорожче звичайні синтетичних.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.