Який Windows краще?

Продукція компанії Microsoft користується великою популярністю серед власників персональних комп’ютерів. Вже досить довгий час не вщухає суперечка, якою Windows краще — чи варто змінювати цю операційну систему з появою на ринку її нової версії? Дві найбільш часто використовувані платформи з цього сімейства — Windows XP і Windows 7. Windows Vista — попередницю останньої — можна не розглядати, тому що вона має з нею одне ядро.

Перш за все, Windows 7 перевершує систему XP на етапі установки: вона здатна автоматично знаходити необхідні драйвера в Інтернеті, а потім самостійно встановлювати їх. У випадку з XP, драйвера і необхідні компоненти доводиться шукати і інсталювати вручну. У свою чергу, питання, яка Windows 7 краще — 64-х або 32-розрядна — залежить від розрядності шини процесора. Якщо оперативної пам’яті менше 4 гігабайт, рекомендується ставити 32-розрядну систему. Те ж стосується XP і Vista.

Більшість програм розраховані на Windows XP, тому частина з них на базі Windows 7 просто не запрацює. Користувачеві доведеться заново шукати відповідні їхньою версією, вже під нову операційну систему. Тому, який Windows краще ставити, краще вирішувати, виходячи з конкретної ситуації.

У Windows 7 є явна перевага в плані швидкодії. Всі операції системного характеру, що проводяться користувачем, виконуються в кілька разів швидше, ніж на Windows XP. Але, звичайно ж, для цього потрібно бути власником досить потужного комп’ютера. Неможливо однозначно сказати, яка версія Windows краще, оскільки кожна з них заточена під комп’ютери з певними технічними характеристиками. Приміром, щоб Windows 7 коректно запрацювала, потрібен комп’ютер з оперативною пам’яттю не менше 2 гігабайт і двоядерним процесором. Ця сучасна платформа набагато вимогливішими до заліза, ніж Windows XP, і, якщо комп’ютер погано оснащений, навряд чи зуміє нормально функціонувати. Якщо ноутбук або комп’ютер дуже слабенькі, рекомендується встановлювати на них Windows XP.

Однак, бувають різні версії цієї системи, і суперечки, Windows XP який краще, не стихають. Найчастіше, рекомендується користуватися дистрибутивами Professional, XP SP2 і XP SP3. Існує безліч систем ручної збірки — але інсталювати їх не варто, як би їх творці не хвалили власні продукти: нерідко ці типи систем працюють некоректно, і, крім видатного графічного інтерфейсу, ніякими іншими якостями не володіють.

Важливим фактором при виборі системи є графіка. Наприклад, для відеоігор непогано підходить Windows XP — при однаковій конфігурації комп’ютера, будь-яка гра буде краще працювати з цією платформою, ніж з більш сучасною Windows 7. Відповідь, яка Windows краще для ігор, очевидний: тільки XP. Нерідко навіть трапляється так, що гра, прекрасно працювала на базі XP, при переході на Windows 7, раптово починає гальмувати і зависати. З іншого боку, Windows 7 — єдина в світі операційна система, в якій є можливість користуватися технологією DirectX 11. В даний момент, існує мала кількість ігор, для чиєї інсталяції потрібно DirectX 11, проте, за оцінками експертів, в найближчому майбутньому їх число почне неухильно зростати. Тому питання, яка найкраща Windows, поки не вирішене.

Крім того, поки деякі відеокарти підтримують стандарт DirectX, а ті, що здатні працювати з цією технологією, досить дороги. Можна зробити висновок, що Windows 7 розрахована на більш сучасні, перспективні гри, а Windows XP володіє більшою продуктивністю, і дуже багато програм створені саме для неї.

Що стосується проблеми, яка Windows краще для ноутбука, то, безсумнівно, це Windows 7. Ставити слід саме її, якщо це дозволяють системні параметри комп’ютера. Якщо ноутбук технічно застарів, то, безсумнівно, варто інсталювати Windows XP. Windows Vista — не варіант: вона явно не доопрацьована, і багато користувачів скаржаться на її нестабільність. У той же час, у неї непоганий функціонал і простий інтерфейс, а з виходом патча SP2 for Vista деякі критичні несправності вдалося виправити.

Існує невизначеність і в питанні, яка краща версія Windows 7: є кілька різних редакцій цієї платформи. Багато що залежить від потреб власника комп’ютера: чи є сенс ставити Windows 7 Ultimate, якщо в цій підверсії системи за умовчанням багато програм, які навряд чи стануть в нагоді геймеру або рядовому користувачеві? Для будинку, безсумнівно, краще всього підійде полегшена редакція Windows 7, без всіляких надмірностей. Таким чином, проблема, яка збірка краще Windows, дуже важлива при інсталяції операційної системи.

Вибір операційної системи залежить, в першу чергу, від технічних можливостей комп’ютера і завдань, для чийого рішення вона буде використана. Потужні сучасні комп’ютери, безумовно, слід оснащувати перспективної Windows 7, а більш слабкі — застарілими, але багатофункціональними Windows XP і Windows Vista. При бажанні, їх роботу можна поліпшити, встановивши відповідний патч.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.