Який вибрати процесор?

Процесор — це основний пристрій комп’ютера, його головна мікросхема, без нього жоден комп’ютер працювати точно не буде. Сучасні комп’ютери пропонують користувачам потужні багатоядерні процесори, які здатні виконувати мільярди завдань на величезній швидкості. Багато людей вважають за краще купувати комп’ютери цілком. Але деякі просунуті користувачі купують комп’ютер по частинах. Окремо отримуються такі комплектуючі, як: материнська плата, відеокарта, системи охолодження, оперативна пам’ять і так далі. Наша сьогоднішня стаття присвячена саме цим людям. Ми постараємося допомогти вибрати процесор. Отже:

Який вибрати процесор?

Давайте почнемо з питання про виробників. У світі існує два титани, які конкурують на ринку високих технологій. Мова йде про компанії AMD і компанії INTEL.

Процесори від компанії AMD славляться своєю близькою до простих людей ціною. Тобто вони дешевше процесорів від INTEL. Як правило, і материнські плати також дешевше. Що ж стосується якості, то тут AMD в деякому роді здає свої позиції. Справа в тому, що процесори, зазначеної вище контори, більше нагріваються, вони мають меншу кешевой пам’яттю, і вони не так довговічні і надійні, як того вимагає основний споживач.

Ситуація з процесорами від INTEL діаметрально протилежна. Не дивлячись на відчутну ціну, INTEL пропонує якісні потужні процесори, які покликані вірою і правдою служити користувачеві довгі довгі роки. Проте, багато досвідчені користувачі говорять про те, що найкращий процесор — це той, який підібраний саме під ваші цілі й завдання.

Перед вами способи вибору процесора з різних його характеристикам. За допомогою даного списку ви зможете зрозуміти який процесор обрати, наприклад, для ігор. А ось і список:

 • Спробуємо вибрати процесор під сокет. Сокет — це те місце, де кріпиться процесор. Вибір процесора в даному випадку залежить саме від того типу сокета, який вбудований в вашу материнську плату. Таким чином, ви не зможете встановити новомодний процесор на стару материнську плату, тому що сокет, вбудований в неї, не зможе забезпечити коректну та й взагалі будь-яку роботу процесора в цілому.

 • Вибираємо процесор по тактовій частоті. Тактова частота — це та кількість операцій, які виконує процесор за певну одиницю часу. Чим більше тактова частота, тим швидше працює процесор. Однак дана характеристика не є визначальною при виборі процесора.

 • Кількість ядер процесора. Кількість ядер визначає те, наскільки ефективно зможе працювати весь комп’ютер в цілому. Скажімо, два ядра в процесорі дозволяє йому дуже гармонійно розподілити свою навантаження. Кількість ядер може досягати і восьми. Такі процесори, як правило, встановлюються в комп’ютери-сервери, завдання яких виконувати величезну кількість команд і керувати іншими комп’ютерами.
 • Частота шини процесора. Цей пристрій відповідає за з’єднання процесора і пристроїв на комп’ютері. Як правило, процесор і його шина мають одну опорну частоту роботи. Це потрібно для того, щоб процесор функціонував без збоїв.
 • Кеш процесора. У кожен процесор вбудована своя система пам’яті. Це пристосування об’єднує роботу оперативної пам’яті і пам’яті процесора, а також виступає в якості буфера обміну. Дана характеристика дуже важлива при виборі потрібного процесора. Чим менша кількість звернень процесора до оперативної пам’яті, тим ефективніше його робота.
 • Тепловиділення процесора. Дана характеристика також повинна бути в фокусі уваги людини, яка прагне вибрати хороший процесор. При роботі процесори нагріваються. Саме для того, щоб знизити температуру, існує система охолодження в комп’ютері. Якщо процесор нагріється до температури, що перевищує певний поріг, то вся система накриється великим мідним тазом. Доведеться міняти материнську плату.
 • Таким чином, у нас сформувалося уявлення про процесори і про те, який процесор краще вибрати. Пам’ятайте, вибір процесора повинен бути побудований не на гонитві за ціною, а на усвідомленні того, чого ви хочете домогтися від вашого персонального комп’ютера і для чого він вам потрібен. / P>

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.