Який вчити мову?

З вивченням іноземних мов ми стикаємося ще в дитинстві. У школі діти вибирають, який вчити мову: англійська, німецька французька або інші мови. Багато учнів відвідують факультативи, мовні курси. Ці знання безсумнівно знадобляться їм у майбутній професії і просто в житті.

Яка мова краще вчити?

За чисельністю носіїв мови впевнено лідирує китайська мова. На нього говорять більше мільярда людей. За ним йдуть англійська та іспанська мови (приблизно по 400 000 000 носіїв), потім йдуть хінді, арабську ітд. Якщо ж розглядати володіння не як рідною, а як іноземним, то тут лідирує англійська мова. Саме англійська стала універсальною мовою спілкування по всьому світу. Ця мова так само активно використовується в інтернет спілкуванні та комп’ютерних технологіях. Відповідно до результатів дослідження організації Global Reach, 36% мережі спілкуються англійською. мовою. Фахівці прогнозують в осяжному майбутньому поступове зниження інтересу до англійської мови. Замість нього люди активно почнуть вивчати іспанську, китайську та арабську мови. Це пов’язано по-перше, з великою чисельність мовців на цих мовах людей, а по-друге з перспективністю цих країн. Так що вирішуйте самі, який іноземна мова вчити!

Яка мова легше вчити?

Найлегше, звичайно, вивчити штучно створений мову, наприклад, есперанто. В таких язиках все підпорядковується чітким правилам, немає винятків. Але вивчення таких мов не затребуване. Помилково прийнято вважати англійський найлегшим європейською мовою. Насправді, це не зовсім так. На думку вчених, він є один з найскладніших європейських мов, оскільки на ньому важко навчитися читати. Легше вивчить спочатку небудь романська мова (французька, італійська) а потім вже взятися за англійську. До слова сказати, самим легким для вивчення європейською мовою вчені вважають фінський. Там вимову і написання слів повністю збігаються між собою, хоча граматика і складніше, ніж наприклад, в англійській мові. Однак європейці, які вивчають фінську мову, навпаки вважають його складним, внаслідок його незвичайності, несхожості на інші європейські мови — адже він належати не до індоєвропейської (як більшість європейських мов) а до угро-фінської групи мов. Ну і самими складними для європейців, як ви вже напевно здогадалися, є китайська, японська, арабські зикі. Людям, які використовують латиницю чи кирилицю, що становлять слова з окремих букв, складно зрозуміти як розшифровувати ієрогліфи або арабську в’язь.

Для росіян, звичайно, легше вивчити один з східнослов’янських мов, близькоспоріднених російської: українська, білоруська. Потім можна освоїти західно-та південнослов’янські, наприклад, болгарська, чеська, сербська, ну а після взятися за європейські: французька, італійська, англійська.

Важливим фактором при вивченні мови є вік учня. У дитячому та юнацькому віці будь-яка мова освоюється без особливих зусиль. Після 25-30летній віку вивчення мови помітно ускладнюється, а після 50 — річного взагалі затія малоперспективна (якщо немає дуже сильної мотивації). Тому, дорогі батьки, зацікавлюйте своїх дітей у вивченні мов якомога раніше!

Вивчення нової мови стане для вас набагато простіше, якщо ви вже знаєте один, а краще декілька мов. Мова ви засвоїте набагато легше, перебуваючи в природному мовному середовищі. Ну а питання, яку іноземну мову вчити ви вже вирішите для себе самі!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.