Який в Бразилії мову?

Бразилія — прекрасна країна. Ми всі знаємо про її успіхи у футболі і пам’ятаємо яскравий прапор. Ця країна навряд чи може залишити когось байдужим. Хочеться ближче пізнати культуру Бразилії. І починати, природно, слід з мови. Так який в Бразилії мову?

Офіційна мова

Бразилія — це держава в Південній Америці. Єдиним офіційною мовою в Бразилії є португальська. Причому Бразилія вважається єдиним португаломовних державою в Америці. Нескладно здогадатися, що Португалія була раніше метрополією по відношенню до Бразилії. Можна говорити про вживання специфічного бразильського варіанту португальської мови.

За однією з версій навіть назва країни пов’язане з португальською мовою. Нібито на узбережжі португальці відкрили дерева, і деревину стали у великих кількостях вивозити в Європу. Це дерево було названо португальцями «пау-Бразил», що означає «дерево Бразил». Слово «brasil» походить від португальського «brasa». А воно в свою чергу означає «жар» або «жар». Португальці думали, що знайшли місце, де росте цінне з комерційної точки зору дерево Бразил, яким торгували араби. З цього дерева отримували цінну червону деревину, яку використовували для виготовлення фарб, меблів та музичних інструментів. Однак вони помилилися — арабські торговці привозили родинне цього виду, але інше дерево. Але назва, проте, можливо, могло закріпитися.

Аборигенні і іммігрантські мови

Однак Бразилію можна вважати багатомовної країною. Зараз в неї говорять на 175 мовах, серед них є й мови аборигенів, і мови іммігрантів. Вказується, що було ще 120 мов, на яких раніше говорили, але вони зникли. Правда розмовляють на неофіційному мовою менше 1 відсотка. Є в Бразилії аборигенні індіанські мови ньенгату, тукани, боніва. Вони примітні тим, що стали другими офіційними мовами одного з муніципалітетів в штаті Амазонас. Є ще величезна кількість індіанських мов. Також в Бразилії розмовляють на європейських і азіатських мовах, які привезли з собою іммігранти з цих країн.

Вивчивши португальську мову, ви можете відчувати себе як вдома в Бразилії, «де в лісах багато диких мавп», — по завіреннях тітоньки Чарлі з фільму «Здрастуйте, я ваша тітка!». Ах, ця яскрава країна Бразилія! На якій мові говорять там, Ви тепер знаєте.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.