Який сабвуфер краще?

Сабвуфер — це компонент акустичної системи, необхідний для відтворення звуків низької чистоти. Вибираючи цей пристрій, треба звертати увагу на такі його характеристики, як потужність, діапазон відтворюваних частот, розмір, матеріал, з якого він виконаний, і геометрію корпусу. Взагалі, при купівлі даного виробу, потрібно виходити з того, який сабвуфер краще в конкретній ситуації.

Пасивний або активний?

Перш за все, сабвуфери діляться на активні і пасивні.

 • У перші вбудований підсилювач потужності звуку, а до других його доводиться підключати. Підсилювач активного сабвуфера дозволяє зняти з пристрою додаткову низькочастотну навантаження, а його кроссовер фільтрує високі частоти і спрощує поєднання обладнання з широкосмуговими системами.
 • Пасивний сабвуфер не оснащений кросовером і підсилювачем, від чого створює навантаження на вихідні підсилювачі стереоканалів. Нерідко це стає причиною помітного погіршення якості звуку. Крім того, пристрій цього типу доведеться дуже довго рухати по приміщенню в пошуках «хороших» басів. Тому в суперечці, який сабвуфер краще активний беззастережно перемагає.
 • Конструкція сабвуфера

  Сабвуфери бувають кількох конструкцій, а саме: закриті, рупорні, фазоінверторний, Бандпасс і пасивні випромінювачі. Традиційно вважається, що закриті і фазоінверторний сабвуфери активного виду — найкращі для використання в домашніх кінотеатрах. Пристосування з конструкцією закритого типу має порівняно простий пристрій — герметична коробка з динаміком в одній зі стін. У свою чергу, висновки фазоінвертора — налаштовані труби, випускають повітря і випромінюють звук від задньої стінки дифузора. Сабвуфери з іншим принципом роботи розглядати не варто, оскільки їх найчастіше використовують в особливих випадках.

  Діапазон частот і потужність

  Будь сабвуфер має відтворювати звуки в діапазоні низьких частот від 35 до 150 герц. Звичайно, існують пристрої, здатні працювати в діапазоні від 5 герц і вище, але коштують вони дорожче і мають ряд недоліків, пов’язаних з якістю звучання. Припустимо, щоб відхилення в діапазоні становили не більше 20 герц. При покупці сабвуфера, не соромтеся перевіряти його звучання.

  Нарешті, оптимальна потужність пристрою — 100 ват, але можна могутніше або слабкіше. Взагалі, розрахунок характеристик сабвуфера повинен проводитися на основі параметрів акустичної системи.

  Відомі марки

  Цікавлячись тим, який хороший сабвуфер придбати легше за все, потрібно звернути увагу на те, ким він був виготовлений. Традиційно вважається, що найкращі виробники сабвуферів для домашніх акустичних систем — Magnat Alpha, Athena, JBL, Infinity і Alpha Yamaha. Більшість перерахованих компаній випускають пристрої, точнісінько відповідні вищезгаданим вимогам.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.