Який рік яке весілля?

Весілля — чарівна казка, день здійснення бажань і з’єднання сердець, торжество любові і одне з головних подій у житті кожної людини. Це перше свято новонародженої сім’ї, теплі спогади про який хочеться пронести через все життя, підкріплюючи їх новими радісними подіями. Одними з таких моментів є традиційні святкування річниць весілля, яких у щасливій сім’ї налічується в результаті велика кількість.

Європейська традиція відзначати річниці весілля сходить до Середньовіччя, коли існував звичай святкувати одруження в вузькому сімейному колі, інших родичів запрошувати через кілька тижнів, а з друзями і новими знайомими зустрічатися вже через рік і більше після торжества.

У міру поширення свята в різних країнах і регіонах стали з’являтися особливі звичаї, обряди, традиції, фольклор, виробилися свої звички святкування, особливо шановані дати і окремі назви для них. Деякі поширені в СНД назви річниць і супутні їм традиції з’явилися ще в XIX столітті, інші з’являлися пізніше і продовжують видозмінюватися до теперішнього моменту. При цьому не всі сімейні пари знають, яке весілля в який рік — адже кількість ювілеїв дуже велике, і багато з них мають по кілька назв. Спробуємо розібратися з цим розмаїттям, проаналізувати які весілля по роках святкуються, під якими назвами вони відомі і яких традицій дотримуються в їх святкуванні.

Першої є зелена весілля — власне, сам день одруження, символи якої — миртового листя весільного вінця. Це один з небагатьох випадків, коли назва дати не перегукується з очікуваними подарунками (за винятком, хіба, завжди бажаних святкових кольорів) — молодій сім’ї дарують все і відразу, відповідно до можливостей запрошених і побажаннями подружжя, які в останні роки прийнято висловлювати попередньо окремо складеними списками.

Популярний питання для молодої сім’ї — рік спільного життя яке весілля? Відповідь — ситцева (в європейській традиції — паперова) весілля. Символіка цієї дати двояка: одні джерела говорять, що назва ювілею вказує на слабкість, недостатню надійність молодого шлюбного союзу, інші ж пов’язують його з активністю молодят в ліжку. У цей день прийнято дарувати годинники — символ точності, постійності і стабільності, а також ситцеві хустки та інші вироби з тканини. На святкування запрошуються свідки, близькі друзі і батьки подружжя.

Паперова (бавовняна) весілля святкується на другий рік сімейного життя. Дарувати в цей день прийнято корисні і приємні вироби з паперу — книги, альбоми, квитки на цікаві заходи.

третій річниця — шкіряне (пшеничне в Німеччині та Франції), — дарують на неї зазвичай вироби зі шкіри, кришталю і скла.

Льняна (воскова, квітковий, шовкова) весілля святкується на 4й рік, припускаючи в якості подарунків фрукти, квіти, останнім часом все частіше — побутову техніку.

Перший ювілей спільного життя, 5-а дерев’яна річниця. У цю пам’ятну дату прийнято дарувати дерев’яні та срібні вироби — шкатулки, рамки, біжутерію.

6-я — чавунна (залізна) річниця — вимагає солодощів у подарунок, а 7-я — мідна (латунна) — обіцяє подружжю мідні сувеніри і письмові прилади.

На 8-у — бляшану (глиняний) — річницю дарують домашнє начиння, керамічні вироби і дрібнички, а на фаянцевую (вербну) 9-ту річницю — порцеляновий посуд.

Значний кордон на сімейному шляху — десятирічний ювілей, рожева (олов’яна) весілля, в день якої близькі дарують подружжю вироби з олова, а чоловік обов’язково підносить дружині букет троянд.

11-я сталевий (у Франції — бурштинова) весілля припускає обмін ювелірними прикрасами, 12-я нікелева (шовкова) — виробами з шовку, перлами і кольоровими дорогоцінними каменями.

на 13-у мереживну (конвалієва) річницю дарують вироби з текстилю та хутра, на 14-у агатове (кістяну) весілля — золоті ювелірні прикраси, на 15-у скляну (кришталеву) — наручний годинник і скляні сувеніри, які символізують чистоту і міцність подружніх стосунків.

16-я сапфірова, 17-я рожева (аметистова), 18-а бірюзова і 19-я гранатова відзначаються обміном подарунками з відповідних каменів.

На 20-й фарфоровий ювілей прийнято дарувати розписні фарфорові сервізи, що символізують успішну подальше життя, яка піде «як по писаному».

На 21-у опаловое (латунну), 22-ю мідну (бронзову), двадцять третього берілловой і 24-ю атласну дарують металеві вироби і музичні інструменти ..

25-я срібне весілля в багатьох країнах відзначається пишно і широко, представляючи собою важливу дату і серйозний етап у житті подружжя. Нерідко в цей день проводиться урочиста церемонія повторного одруження, дає подружжю можливість знову пережити почуття, які вони відчували на початку відносин. Гості дарують зазвичай вироби з срібла.

30-я перлове весілля часто святкується вже в компанії дітей та онуків, які дарують батькам перлинні вироби. Крім того, традиція наказує чоловікові подарувати своїй обраниці 30 перлин в знак вічної відданості і любові.

40-я річниця вважається рубіновою, що символізує близькість між подружжям, яка за багато років стала майже кровної. 45-я весілля є сапфірової, а надзвичайно важливий 50-річний ювілей отримав назву золотого весілля, і святкувати її слід по-королівськи, в оточенні родичів і близьких друзів. У цю річницю онуки дарують ювілярам нові обручки, а собі забирають старі — як символ довгого сімейного щастя.

На 55-му році спільного життя святкується смарагдове весілля, на 60-му — діамантова (алмазна).

65 років спільного життя відзначаються залізниці (сапфірової) весіллям, 70 — платинової, 75 — ще однієї діамантовою (коронної).

Здивує відповідь на питання «80 років яке весілля» — від коштовностей в назвах переходимо до більш простим матеріалами, адже ця річниця вважається дубової. Під стать їй і 90-я гранітна весілля — обидві вони символізують довговічність і непорушність союзу.

Рідкісні пари святкують 100-у річницю — платинову (червону) весілля, і саме їх союз можна по праву назвати віковічним.

Святкування річниць весілля — відмінна традиція, яка допомагає зміцненню шлюбних уз, освіжає почуття і просто дарує свято. Кожній парі варто запам’ятати, в який рік яке весілля святкується, щоб привнести цей милий звичай і в своє життя, щорічно знову переживаючи емоції і почуття молодості, віддаючи подяку за сімейне щастя, радіючи пережитим разом приємним моментам і пишаючись досягненнями. Знаючи, через скільки років спільного життя яке весілля наголошується, ви можете влаштувати церемонію нової весілля для своїх батьків, бабусь і дідусів — повірте, для них немає нічого приємнішого турботи дітей і онуків, які готові радіти разом з ними, продовжуючи сімейні традиції.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Свята. Додайте в закладки постійне посилання.