Який податок з продажу квартири?

Ніхто в нашому світі не обходиться без житла. Тварини влаштовують нори і в’ють гнізда, риби шукають притулку в коралових рифах. Комахи в’ють павутину і будують мурашники. Людина звикла жити або в квартирі, або в будинку. Але що потрібно обов’язково знати людині, яка є власником квартири або щасливим володарем декількох квартир? Йому потрібно, перш за все, розуміти, що будь-який продаж — це заробляння грошей. Відповідно, будь-який прибуток обкладається державним податком. Ясна річ, що мова не йде про дрібні речі. Ну а якщо ми говоримо про квартири, які, як відомо, коштують пристойно, то потрібно пам’ятати і про податки від їх продажу. Поговоримо про податок від продажу квартири. Отже:

Яким податком обкладається продаж квартири?

Як і в будь-якому іншому законі, в законі про продаж квартир є багато тонкощів. Перше, що потрібно знати — це те, що продаж квартири обкладається прибутковим податком, що становить тринадцять відсотків. Але тут є важливі деталі. Давайте розберемося по пунктах:

 • Майно, яке знаходиться у власності більше, ніж три роки, податком не обкладається. Це правило має місце для всіх правових та ділових відносин, що вступили в силу з 1 січня 2009 року.
 • Інша ситуація: майно знаходиться у власності менше трьох років. Такий вид майна обкладається податком ПДФО (податок з доходу фізичних осіб). В цьому випадку, також, надають майновий податкові відрахування в розмірі 1 мільйона рублів.
 • Особливо ретельно потрібно розібратися з цим терміном — три роки, щоб зрозуміти, яким оподатковується продаж квартири. З якого моменту треба рахувати майно у власності? Ось відповідь:

 • Ви уклали договір купівлі-продажу, міна, дарування, ренти — вважається, що власність придбана з моменту реєстрації в реєстраційній палаті.
 • Ви отримали квартиру після знесення будинку або приватизували квартиру — вважається, що власність придбана з моменту реєстрації в реєстраційній палаті.
 • Ви придбали квартиру в новобудові — вважається, що власність придбана з моменту отримання свідоцтва про реєстрацію права власності.
 • Ви отримали квартиру у спадок — вважається, що власність придбана з дня смерті спадкодавця.
 • Ви придбали квартиру в кооперативному будинку — вважається, що власність придбана з дня повної виплати грошового паю.
 • Ці деталі необхідно знати, щоб не опинитися в незручній ситуації при продажу свого майна. Не варто зайвий раз згадувати про те, що продаж нерухомості, а зокрема, квартири — серйозна справа, яка не терпить поспіху і неуважності. Підійдіть до питання про продаж дуже серйозно. Дізнатися, яким оподатковується продаж квартири. Краще взяти на роботі відпустку і повністю присвятити себе цьому складному справі. Пам’ятайте і те, що в нашому світі і, особливо, в нашій країні живуть різні люди. Серед них багато шахраїв і аферистів, які можуть обманом відібрати у вас власність і залишити вас з носом. Не піддавайтеся на провокації і тримаєте вухо в гостро. Точно визначите свою мету і завдання, і тримаєте свою позицію. Не давайте іншим маніпулювати вами. На жаль, коли мова заходить про великі гроші або нерухомості, добрі і милі люди можуть перетворитися на справжніх жадібних монстрів, які висмокчуть з вас все соки. Не допускайте цього.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.