Який ноутбук краще купити?

Покупка ноутбука є дуже непростим завданням, до якої слід підійти з усією відповідальністю. У першу чергу увага повинна приділятися технічним характеристикам. Але крім того не менш важливі фізичні характеристики, наприклад, розмір пристрою і зручність його використання. Поступово вибір пропонованих моделей ноутбуків буде звужуватися в залежності від ваших цілей і переваг. Ноутбук якої фірми краще купити? Головне не промахнутися і придбати ноутбук зі всіма необхідними функціями.

Який ноутбук краще купити, слідуючи технічним і фізичним характеристикам Екран Діагональ

Для ігор і роботи в офісі підійде ноутбук з діагоналлю 17 і 15,4 дюймів. Через свого розміру такий ноутбук може виявитися нічим не гірше настільного комп’ютера і навіть з легкістю зможе його замінити. Якщо ж мобільність ноутбука є для вас дуже важливим фактором, то оптимальним варіантом буде екран 10 або 12 дюймів.

Дозвіл

Одними з найпоширеніших дозволів є: XGA (1024×768 точок), WXGA (1280×800 точок), WXGA + (1440×900 точок), SXGA + (1400×1050 пікселів). У роботі з текстом досить буде дозволу XGA. Якщо ж ваша робота пов’язана з дизайном та графікою, віддайте перевагу ноутбуку з дозволом WUGXA (1920X1200). Висока роздільна здатність стане відмінним варіантом для ігор і перегляду фільмів.

Акумулятори ноутбука

Від ємності акумуляторної батареї залежить час роботи ноутбука. Це дуже важливий критерій при виборі ноутбука в якості мобільного комп’ютера. 2:00 — це мінімальний час роботи ноутбука від акумулятора. Однак, деякі моделі, наприклад, Sony Vaio VGH-TX650P здатні працювати 8:00. Пам’ятайте про те, що виробники, що вказують час роботи акумулятора, орієнтуються на режим з низьким навантаженням.

Процесор

Процесори, що застосовуються в ноутбуках, сильно відрізняються від встановлюваних в настільних комп’ютерах. У ці процесори впроваджена технологія зниження енергоспоживання. При виборі процесора варто звернути увагу на тактову частоту. Для роботи в офісі підійде процесор з тактовою частотою 1 ГГц. Для ігор і роботи з графікою краще придбати ноутбук з процесором більше 2 ГГц. Що стосується лідера у виробництві процесорів, то більшість віддають перевагу Intel.

Материнська плата

Для того, щоб розмір і вага ноутбука був мінімальним, для кожної моделі виготовляють спеціальну материнську плату. Важливо, щоб материнська плата мала додатковий слот, завдяки якому можна буде збільшити оперативну пам’ять.

Жорсткий диск

Саме жорсткий диск є основним носієм інформації. Об’єм жорсткого диска залежить від цілей, для яких буде використовуватися ноутбук. Обсяг вінчестера може бути від 40 до 200 Гб.

Вінчестер ноутбука на відміну від настільних ПК менше за розміром. Енергоспоживання вінчестера залежить від швидкості обертання шпинделя. Швидкість обертання у жорстких дисків ноутбука не більше 5400 об / хв. Оптимальним варіантом для офісної роботи буде жорсткий диск на 4200 об / хв.

Оперативна пам’ять

Для того, щоб повноцінно користуватися ноутбуком, необхідний мінімальний обсяг пам’яті — 256 Мб. Якщо ви відчуваєте, що для роботи з деякими ресурсоємними додатками вам не вистачить пам’яті, придбайте ноутбук з оперативною пам’яттю не менше 512 Мб.

Відеокарта

Відеокарта ноутбука встановлюється виробником, тому вибирати не доводиться. Останнім часом можна без зусиль знайти ноутбук з досить потужною відеокартою.

Звукова карта

Ноутбук має вбудовану звукову карту з усіма стандартними необхідними функціями. Для повноцінного відтворення аудіофайлів цілком достатньо вбудованого кодека AC’97. На деяких ноутбуках є вбудовані колонки. Але через маленьку потужності колонок, звук досить якісний.

Вага та розмір

Вага повнорозмірного ноутбука може досягти 5 кг. Причиною цього є великий дисплей ноутбука і різні комплектуючі. Якщо ви плануєте часто брати ноутбук з собою, віддайте перевагу компактної моделі вагою не більше 2 кг. При покупці ноутбука радимо відразу придбати для нього спеціальну сумку.

Також зверніть увагу на матеріал, з якого зроблений корпус ноутбука. Матеріал може надавати ноутбука додатковий вагу, але важливо те, що він здатний захистити ноутбук від зовнішніх пошкоджень. Особлива захист необхідний дисплею. Ноутбук з корпусом з пластика прослужить довго за умови дбайливого поводження з ним.

Ноутбук якої фірми краще купити

За рахунок своєї якості велику популярність на ринку мають ноутбуки фірм Acer, Toshiba, ASUS, Dell, Sony, HP. Однак серед таких ноутбуків, як Samsung, LG і Fujitsu Siemens теж зустрічаються гідні моделі, які зможуть працювати довгі роки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.