Який набір ваги буде зайвим при вагітності: показники індивідуальні

Коли ви вагітні, вам може здаватися, що потрібно їсти за двох. Але якщо ви подвоїте кількість споживаних калорій, можуть початися проблеми. Зайвий набір ваги під час вагітності може бути небезпечним і для жінки, і для дитини. Коли набір ваги стає зайвим, залежить від індивідуальних особливостей жінки.

Підрахунок підходящого набору ваги

Підрахунок нормального набору ваги грунтується на вашій вазі до вагітності і на те, наскільки нормальним для вашого зростання був ваш вагу. Щоб визначити, який набір ваги під час вагітності буде для вас підходящим, лікар розрахує ваш індекс маси тіла (ІМТ). Цей індекс виражає відношення між вашим зростанням і вагою. Після визначення ІМТ можна розрахувати, яку вагу ви можете набрати під час вагітності, використовуючи вказівки Інституту Медицини (IOM). Якщо ваші значення набору ваги перевищують зазначені, значить, ви занадто сильно погладшали.

Набір ваги для жінок з недостатньою масою тіла

Згідно IOM, жінки, у яких недостатня маса тіла (ІМТ нижчий 18,5) повинні набрати за час вагітності від 12 до 18 кг. Примірне розподіл набору ваги — від 0,5 до 2 кг за перший триместр і 0,5 кг на тиждень протягом другого і третього триместру. Для жінок з недостатньою масою тіла зайвим буде збільшенням ваги під час вагітності більше 18 кг.

Набір ваги для жінок з нормальною масою тіла

Для жінок, чия вага знаходиться в межах норми — тобто їх ІМТ від 18,5 до 24,9 — набір ваги під час вагітності має скласти від 11 до 20 кг. Це передбачає в середньому набір від 0,5 до 2 кг під час першого триместру, а далі приблизно по 0,5 кг кожний тиждень. Набір більше 20 кг ваги під час вагітності може вважатися зайвим. Для жінки з нормальною вагою, яка вагітна близнюками, зайвим збільшенням ваги буде більше 25 кг.

Набір ваги для жінок з надлишковою масою тіла

Середній рекомендований набір ваги для жінок з надлишковою масою тіла становить від 7 до 11 кг. Якщо жінка з надмірною масою тіла очікує близнюків, максимальний набір ваги складе 23 кг. Жінки, чия вага до вагітності був надлишковим, тобто їх ІМТ був між 25 і 29,9, не повинні набирати під час вагітності більше 11 кг, якщо вони вагітні однією дитиною. Під час першого триместру орієнтиром має бути набір ваги від 0,5 до 2 кг. Під час другого і третього триместру жінки з надмірною вагою повинні набирати близько 250 г в тиждень.

Набір ваги для жінок, які страждають ожирінням

Жінки, чий ІМТ більше 30, вважаються страждаючими ожирінням. Передбачуваний набір ваги під час вагітності — від 5 до 9 кг, понад 9 кг буде вже надлишковим набором ваги. Жінки, які страждають ожирінням, мають набирати від 0,5 до 2 кг в першому триместрі і менше 250 г на тиждень у другому і третьому триместрі. Якщо жінка вагітна близнюками, максимальне рекомендоване збільшення ваги — 19 кг.

Ризики, пов’язані з зайвим набором ваги

Жінки, чия вага занадто сильно збільшується під час вагітності, піддають себе і дітей ризику розвитку ускладнень. Надмірна набір ваги збільшує вірогідність передчасних пологів. Також виникає ризик занадто великої ваги у дитини. Зайва вага також може призвести до проблем із серцем у матері, можливий розвиток діабету і високого тиску.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.