Який фундамент краще?

Будівництво починається з фундаменту. Фундамент — основа всіх основ. Саме тому важливо знати, який фундамент краще в тій чи іншій будівлі.

Два простих правила, які стануть в нагоді вам при виборі фундаменту:

 • На початку роботи отримаєте консультацію у професіонала, щоб не наробити дров. Дізнайтеся, який фундамент краще підійде для закладки в вашому випадку, всі матеріали які потрібні вам, визначте приблизну витрату на матеріали і роботи.
 • Заощадиш на фундаменті — подальше будівництво можна не продовжувати! Фундамент — основа яка тримає весь ваш будинок, і щоб надалі не зіткнутися з ще більшими витратами на реконструкцію руйнується фундаменту, який згодом потягне за собою всю споруду.
 • Трохи фактів:

 • Вартість фундаменту обійдеться вам в 10-20% від загальних витрат на зведення споруди, але якщо спочатку в закладці були допущені похибки, то сума збільшиться вже до половини вартості всієї споруди і то при тому що виправлення потрібні тільки в основі будинку.
 • Неправильно обраний і закладений фундамент наслідок перекосу дверей і вікон, ганків в дерев’яних спорудах, повзуть тріщини на стінах цегляних будинків.
 • Вибір фундаменту:

  На даний час будівельниками використовуються декілька видів фундаменту. Кожен у свою чергу підбирається за тими чи іншими ознаками грунтового складу на місці будівництва, виду обраної будівлі, кількості поверхів будівлі, що зводиться, виду використовуваного матеріалу, кліматичних умов даної місцевості. Тільки після ретельного вивчення місцевості, на якій буде будівництво, можна з точністю сказати який фундамент краще для дому, буде довговічний і послужить вам вірну службу довгі роки.

  Типи фундаментів:

  За способом впливу фундаменту на грунт поділяють — стрічковий, стовпчастий (паля), плитний (плаваючий).

 • Стрічковий фундамент. Знайшов своє використання при будівництві як бетонних, так і дерев’яних будинків з використанням різних матеріалів, і так само для влаштування підвальних і цокольних приміщень. Широко застосовується при висотному будову. Рідко використовується на глибоко промерзають грунтових поверхнях. Виділяють два типи такого фундаменту:
 • Монолітний представляє з себе горизонтальну залізобетонну раму по всьому периметру будівлі.
 • Збірний проводиться з використанням вже готових заводських плит, які надалі вже на місці збирають в загальну конструкцію.
 • Стовпчастий (свайний). Найбільш використовуваний і доступний за ціною вид для зведення будівлі з легкими стіновими перекриттями. Стовп або паля — основний використовуваний елемент при закладці фундаменту. Вони можуть бути виконані практично з будь-якого матеріалу — цегла, деревина, камінь, бетон, залізобетон, азбестові труби, заповнені бетоном.
 • Плитний (плаваючий). Зводиться на грунтах, яким властива осаду. Такий вид фундаменту представляє з себе жорстку конструкцію з єдиної плити під всю площину будівлі. Хороший тим, що при зсуві грунту в горизонтальній або вертикальній площині фундамент не страждає — від чого і отримав нехитре назву плаваючий. Придатний у використанні зведення малоповерхових будівель з простою плануванням. Це досить дорогий вид фундаменту через велику кількість витратного матеріалу.
 • Який фундамент краще, якщо ви зводите будова з дерева — лазня, будинок, прибудова, веранда та інші види дерев’яних будівель при будинку. В даному випадку спеціаліст скоріше за все порадить вам одну з найбільш відповідних для даного виду фундаментів — стовпчастий (свайний) або стрічковий, або ж поєднане використання цих двох видів.

  Фундамент для цегляної будівлі:

  Який фундамент краще, якщо ви зводите будова з цегли — цегляний будинок, котедж, підвал і інші будови з використанням в якості будівельного матеріалу цегли або інших матеріалів не деревного походження. В такому разі при закладці доцільніше вдатися до — плитні (плаваючого) або стрічкового виду фундаментів.

  Перш ніж визначитися і зупинити вибір на більш вигідному вигляді фундаменту, врахуйте, що в будівництві не допустимі помилки і неточність у розрахунку, які або дрібні недоробки, надалі ви поплатитеся за будь-яку дрібну допущену помилку подвійно.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.