Який фотоапарат краще купити?

В даний час цифрові технології стали настільки доступними, що зробили фотографію не тільки долею великих майстрів, а й захоплюючим хобі абсолютно звичайних людей. Красиві чіткі зображення виходять всього одним натисненням на кнопку. Але як же багато моделей представлено в магазинах! Як зробити правильний вибір, на що звертати увагу при покупці цифрового фотоапарата …

Який фотоапарат краще купити: компактний або дзеркальний

Перш ніж вникати в те, як влаштована камера, визначимося, який клас цифрових фотоапаратів вам потрібен. Будемо виходити з ваших цілей, бажань і можливостей.

Переваги компактних фотоапаратів:

 • Розміри і вага компактної камери, звичайно, мають переваги перед зеркалкой. Закинув компактний в сумочку або в кишеню і носиш із собою всюди. Цікаві моменти підстерігають нас скрізь, а ваша рідна «мильниця» завжди під рукою.
 • Економія грошей при покупці компактного фотоапарата досить велика. Коштують вони дешевше за рахунок малих розмірів матриць та застосування недорогий оптики, та й поміняти обридлу модель на більш досконалу не складе труднощів. До речі, удосконалюються компактні фотоапарати набагато швидше, ніж дзеркальні.
 • Компакти відмінно справляються зі зйомкою в автоматичному режимі: навів на об’єкт і натиснув на кнопку. Хороший знімок забезпечений. Але, зрозуміло, що в іншому режимі фотоапарат і не зможе зняти. А дзеркальний більше орієнтований на творчий підхід: від конкретних установок залежить, як буде знята одна й та ж сцена.
 • Компактні камери добре знімають «пейзаж». Любителі таких знімків явно не розчаруються в компакті. Макрозйомка ведеться також легко за рахунок маленького об’єктива і фокусуванні на невеликих відстанях від об’єкта. А от з портретної зйомкою набагато краще справляється зеркалка.
 • Переваги дзеркальних фотоапаратів:

 • Світло-чутлива матриця дзеркального фотоапарата має великий фізичний розмір, тому отримати малу глибину різкості з ним легше. Тобто головний об’єкт виходить в фокусі, а фон злегка розмитий. Для портретної зйомки краще всього підійде саме зеркалка. Подумайте, який цифровий фотоапарат краще купити … Велика матриця дозволяє знімати з високою чутливістю. Фотографії виходять дивовижно чіткими навіть при недостатньому освітленні.
 • В зеркалках використовуються зовнішні спалахи, що розширює можливості управління світлом — фотографія стає справжнім мистецтвом.
 • Якщо ви шукайте швидкодія, то краще купити дзеркальний фотоапарат.
 • Змінні об’єктиви дають вам можливість вдосконалюватися.
 • Який купити хороший фотоапарат: критерії вибору

  Вибір фотоапарата потрібно робити, виходячи з параметрів двох основних елементів камери: об’єктива і матриці.

  Отже, з матрицею все просто: чим більше за розмірами світлочутливий елемент матриці (піксель), тим краще буде якість зображення. Тільки не плутайте … при однаковій кількості пікселів у різних фотоапаратів фізичні розміри матриці можуть відрізнятися! Чия матриця крупніше, той фотоапарат і краще, простіше кажучи так.

  Якщо роздумуєте, який дзеркальний фотоапарат краще купити, то зверніть увагу насамперед на об’єктив. Можна заощадити на самому апараті, але об’єктив потрібно вибрати відразу відмінний, адже знімати буде саме він. Якщо ви любитель, то радимо вам придбати дзеркальний фотоапарат зі среднефокусним варіооб’єктивом, з системою автофокусування і світлосилою приблизно 2,8.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.