Який формат відео краще?

Не секрет, що останнім часом дуже популярні сайти, які займаються розповсюдженням безкоштовних файлів фільмів, музики, книг, програм і багато чого іншого. Але як не заплутатися у всій різноманітності пропонованих роздач? Який відео формат вибрати? Давайте розберемося з цим. Отже:

Який формат відео краще?

Один з найпоширеніших і хороших форматів відео — це avi формат. Він володіє невеликим розміром і несильно втрачає в якості зображення. Але є й альтернатива цьому формату, яка поєднує в собі і прийнятний розмір, і високий дозвіл картинки. Це файли в форматі mkv.

Ну і наостанок хочеться зауважити, що максимальна якість відео, яке ви зможете переглянути на комп’ютері — це BluRay відео. Релізи таких файлів, зазвичай, сканують з BD дисків. Цей формат настільки реалістичний і глибокий, що може змагатися і з аналоговою стрічкою в кінотеатрі.

Напевно, багато хто чув такий термін як «кодеки». Це програма, яка перетворить різну інформацію в цифрову. Суть програми полягає в тому, що кодеки утворюють умовну папку для зберігання даних, завдяки цьому процесу інформація стає більш зручною для зберігання. Разом з цим структура папки не змінюється, а змінюється тільки спосіб передачі даних.

На сьогоднішній день найпоширеніші кодеки для збереження відео такі:

 • DivX
 • XviD
 • MPEG2
 • H.264
 • Якщо ви хочете самі створити відео-презентацію або фільм, то ви повинні вирішити, який кодек для відео ви будете використовувати. Розберемо докладніше кожний з них.

 • XviD. Кодек, що підтримує популярний стандарт MPEG4. Якщо сюжет вашого фільму містить багато руху, то вибирайте саме цей кодек. Динамічні сцени будуть чіткими.
 • DivX. Це кодек, мабуть, найпопулярніший. Якщо ви перетворите папки цим кодеком, то якість відео буде мати найвищу чіткість. Крім того, відео можна буде відтворювати на будь-яких DVD-плеєрах через маленького розміру зберігаються файлів.
 • H.264. Цей кодек вимагатиме окремої установки на ваш комп’ютер. Зате з ефективністю його роботи важко посперечатися. Якість залишається відмінним, не дивлячись на найвищу ступінь стиснення папок.
 • MPEG4. Самий популярний стандарт відео. Його повсюдно використовують в цифровому телебаченні. Стандарт дозволяє забезпечити високу швидкість передачі будь-якого обсягу інформації. Так само даний кодек застосовують для запису DVD дисків.
 • Це характеристики різних видів кодеків. Тепер потрібно визначитися з тим, що ви хочете створити. Наприклад, ви вирішили створити відео-презентацію. Щоб зрозуміти, який формат відео обрати в даному випадку, потрібно відповісти на питання: де ви будете транслювати свою презентацію. Якщо ви збираєтеся викласти створене відео на якому-небудь спеціальному відео-порталі, то підійде кодек типу H.264., Тому що він дозволяє зберегти високу якість, при цьому значно стискаючи дані.

  Потрібно додати, що кодеки трансформують інформацію в окрему папку, така папка називається «контейнер». Іншими словами, контейнер-це як би оболонка, яка зберігає в цифровому форматі інформацію за допомогою кодеків. Контейнер складається з аудіопотоку, відеопотоку і додаткової інформації. Додаткова інформація, в свою чергу, включає в себе відомості про папку, різні титри й інше. Зробимо висновок, що сам контейнер не може змінювати або перетворювати інформацію, він призначений тільки для її збереження і захисту.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.