Який чай краще?

Чай — найпоширеніший напій, як в Росії, так і за її межами. У пострадянський час з’явився величезний вибір чаїв. Як у них розібратися? Який чай краще? Поговоримо про це в нашій статті.

Найбільш відомі види чаю Чорний чай

Буває декількох видів: листовий (крупно та середньо листовий), гранульований, в пакетиках (порошковий), пресований (плитки, цеглинки і т.д.). Гранульований і порошковий види міцні, володіють хорошим кольором і смаком, а також терпкістю. Проте вони не ароматні.

Звичайно, навряд чи хтось буде сперечатися, що краще пити листовий, ніж гранульований чай. Для листового чаю відбираються великі частини чайного листа, причому він обробляється технологічно певним чином. Тоді як гранульований чай обробляється за прискореною технологією, втрачаючи смакові і ароматичні якості. Власне тому він коштує дешевше. А для наповнення чайних пакетиків взагалі використовується пил, що залишилася від дроблення чайного листа. Так що тепер ви самі зможете зробити висновок, який чай краще купити.

Чай повинен мати темно коричневий або майже чорний колір, що краще. Якщо колір чаю чорно-сірий, то це говорить про те, що він або неякісний, або старий.

Зелений чай

Втомилися вбивати в пошуковику «зелений чай який хороший?». Зараз ми все розповімо. Зелений чай — це не окремий вид чаю, він робиться з тих же листочків, що і чорний тільки за іншою технологією. У зеленому чаї корисні речовини і вітаміни не окислюються. Тому він має більш високу біологічну цінність. Зелені чаї прискорюють обмін речовин. Також позитивним ефектом вживання зеленого чаю є зниження рівня холестерину. Тому зелений чай хороший для схуднення. Також зелений чай вбереже вас від депресії за рахунок того, що багатий амінокислотами. Також в цьому виді чаю присутній теанін, що пригнічує нервову збудливість. Нижче ми розповімо про те, який вид зеленого чаю прийнято вважати елітним.

Білий чай

Після збору листя чаю, їх підв’ялюють. Якщо листя подвяліть не дуже сильно, то виходить білий чай. Розповімо трохи про сорти білого чаю. Є сорт «Па Му Тан», що перекладається як «Білий Півонія». Чай отримують в східній провінції Китаю Фуцзянь. У цього виду чаю дуже сильний аромат. А є сорт Шу Мі. Він проводиться в тій же провінції, що і попередній. Є дуже дорогим. Чай відрізняється квітковим смаком. Можете порівняти два цих види і вибрати, який чай краще пити.

Трав’яний чай

Який хороший чай для схуднення крім зеленого? Звичайно, трав’яний. Трав’яні чаї також прискорюють метаболізм і очищають організм, дозволяють швидко прокидатися вранці і засипати вночі тим, хто мучиться від безсоння. Є різні види трав’яних чаїв. Дія трав’яних чаїв залежить від їх температури. Так що читайте уважніше про температурні властивості того чи іншого виду. Рекомендуємо вам спробувати, наприклад, чай з гуараною. Що міститься в гуаране кофеїн відрізняється від кавового. Він повільніше засвоюється, а й повільніше розпадається, даючи тривалий ефект бадьорості. Крім того чай з Гураном покращує кровообіг, підвищує концентрацію, працездатність, рятує від головного болю. Це хороший варіант для тих, хто не переносить кави.

Елітні види чаю

Елітний чай відрізняється тим, що для нього виробляють тільки з бутона і двох найближчих до нього листочків. Який чорний чай кращий? Найдорожчий і елітний чай називається дарджилінг. Це самий запашний чорний чай з квітково-мигдальним ароматом. Елітним видом зеленого чаю вважається GYOKURO. Купувати елітні чаї краще в спеціалізованих чайних магазинах, або замовляти через аналогічні сайти.

Багато любителів чаю задаються питанням: «якою рукою краще розмішувати чай?». На наш погляд, це абсолютно не має значення. Але вже якщо ви хочете пити чай за всіма традиціями, то з точки зору ведичної науки, чай краще розмішувати правою рукою.

А тепер вам потрібно самостійно визначитися, який чай найкращий. Стільки видів, і кожен вибирає на свій смак!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.