Які продукти виключити щоб схуднути?

Сучасний спосіб життя став причиною неправильного харчування, а, отже, і зайвих кілограм. На прилавках магазинів ми бачимо достаток продуктів, але чи всі розбираються в їх користь і шкоду для нашого організму і фігури. Які продукти необхідно виключити, щоб схуднути?

Як відомо наш організм тримається на трьох китах: білки, жири і вуглеводи, тому не можна виключати повністю навіть один компонент з них, інакше організм може дати збій. Щоб всі системи і органи працювали правильно, нам необхідно в добу вживати 50-60% вуглеводів, 30-35% білків і 10-20% жирів.

Отже, сьогодні вранці ви прокинулися і вирішили, що пора скинути пару, а може і не пару, але все ж зайвих кілограм. Для цього необхідно розібратися, які продукти виключити щоб схуднути.

Виключаємо з раціону:

 • Необхідно обмежити кількість продуктів, що містять прості (некорисні) вуглеводи, а саме макаронні вироби, всі хлібобулочні вироби, виготовлені з пшеничного борошна. Такі продукти, як правило, висококалорійні, але не несуть у собі практичної харчової цінності. Краще вживати складні (корисні) вуглеводи, до таких відноситься клітковина, тобто всі різні овочі, фрукти, а якщо ви не можете обійтися без хліба, то замініть пшеничний на зерновий. Такі продукти не тільки допоможуть контролювати зайві кілограми, але і забезпечать ваш організм вітамінами групи В та мікроелементами.
 • Виключіть продукти, що містять шкідливі, так звані транс-жири. Вони містяться в майонезі, маргарині, кондитерських виробах, а також в групі продуктів, яку можна позначити як фаст-фуд. Такі продукти крім шкідливих жирів, які осідають на талії і стегнах, часом включають в себе підсилювачі смаку та барвники, що призводить ще й до переїдання. Транс-жири не тільки шкодять нашій фігурі, але також можуть стати причиною розвитку цукрового діабету і серцево-судинних захворювань. Корисним буде ввести в ваш раціон горіхи, причому будь-які, вони багаті мікроелементами, а також контролюють апетит.
 • Ковбасні вироби теж варто виключити, щоб схуднути. Ковбаса ніколи не замінить м’ясо, в ній майже не міститься білок, але при цьому ковбаси є дуже висококалорійним продуктом. Краще з’їсти скибочку м’яса, відварений на пару, але і тут сильно не захоплюйтеся, бо білок в 2 рази калорійніший жирів.
 • Газовані напої також є ворогами нашої фігури. На один стакан газованого солодкого напою припадає приблизно 5 ложок цукру, що знову ж приводить до жирових відкладень на боках і талії. Існують газовані напої, в яких замість цукру містяться цукрозамінники, але це, як виявилося, ще шкідливіше, вони можуть викликати алергію, при частому вживанні впливають на нашу психіку, підвищуючи агресію, а інколи навіть призводять до розвитку пухлин.
 • Не потрібно сидіти на строгих дієтах, адже, як правило, вони мають тимчасову дію. Правильне харчування в поєднання з фізичними вправами дозволять схуднути, і ваша фігура сама буде вам заздрити.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.