Як зупинити облисіння: вже не фантастика

Випадання волосся може зустрічатися і у чоловіків, і у жінок. Найчастіше це відбувається з чоловіками. У чоловіків зазвичай зсувається лінія росту волосся або з’являється лисина на маківці голови. У жінок зазвичай відбувається стоншення волосся, а облисіння зустрічається не так часто.

Втрата волосся є поширеним явищем. Існують різні способи запобігти, уповільнити і навіть зупинити випадіння волосся. Найбільш доступні з них — це знизити рівень стресу, змінити свій раціон харчування звичний догляд за волоссям.

Боротьба зі стресом

Стрес порушує нормальну роботу організму, що може привести до втрати волосся. Багато людей втрачають волосся, тому що вони піддаються стресу. Коли організм відчуває стрес, в ньому можуть відбуватися порушення. Хімічні процеси в організмі функціонують ненормально, і волосяні фолікули перестають працювати належним чином.

Типовий волосяний фолікул почергово проходить дві різні фази. Волосяні фолікули рідко помирають, і в деяких випадках, коли волосся не росте, це пояснюється тим, що фолікул знаходиться в стані спокою. Фолікули проходять цикл, що складається з фази зростання і фази спокою.

За звичайних обставин фолікул проводить три роки у фазі росту і три місяці у фазі спокою. Дисбаланс у хімічних реакціях організму, обумовлений стресом, може призвести до того, що фолікули довше перебувають у фазі спокою. Іноді фолікули навіть перестають функціонувати, і нові волосся не росте.

Після тримісячної фази спокою фолікул виростить новий волосся, який замінює існуючий волосся, що знаходиться у фазі спокою. Кажуть, що п’ятнадцять відсотків волосся на тілі знаходяться в цій другій, тримісячної фазі.

Потоншення волосся може бути результатом занадто великого стресу. Стрес може виникати, коли роботи дуже багато, а часу, щоб завершити роботу, занадто мало. Деякі люди відчувають стрес через більш незначних речей. Водіння автомобіля в щільному потоці може бути стресом для багатьох людей.

Незначні життєві обставини не варті того, щоб через них втрачати волосся. Люди повинні навчитися розслаблятися і просто заспокоюватися. Існують нескладні методики зняття стресу, такі як Тай-чи і йога. Ці методики розслаблюють тіло і розум і допомагають очистити розум від стресових думок.

Коли організм виробляє занадто багато гормону, відомого як дигідротестостерон (DHT), волосся, які виробляють волосяні фолікули, стають тонше і слабкіше. В даний час проводиться ще багато досліджень, щоб знайти ліки від випадіння волосся.

Блокування ДГТ

Тепер відомо, що, коли чоловічий гормон тестостерон, що циркулює по всьому організму, з’єднується з ферментом під назвою 5-альфа-редуктаза, виробляється гормон DHT (дигідротестостерон). DHT прикріплюються до рецепторів в волосяних фолікулах. У свою чергу, волосяні фолікули починають скорочуватися, а цикл їхнього росту скорочується. Цей процес призводить до витончення волосся і їхнього випадання. Для запобігання випаданню волосся потрібно «блокувати DHT». Це досягається шляхом інгібування ферменту 5-альфа редуктази, ефективно зменшивши кількість DHT, і шляхом блокування рецепторів в волосяних фолікулах так, щоб DHT не міг прикріплятися до них. Продукти, здатні вирішити цю задачу, відомі як «блокатори DHT, інгібітори або як анти-андрогени». Ці терміни часто використовуються як синоніми. Багато разів, коли говорять, що засіб має анти-андрогенні властивості, це означає, що воно може або гальмувати 5-альфа-редуктазу, або блокувати рецептори, або і те й інше.

Очищення шкіри голови

Накопичення шкірного сала і холестерину на шкірі голови може сприяти випаданню волосся, збільшуючи кількість ферменту 5-альфа редуктази, що, в свою чергу, призводить до збільшення кількості DHT. Вони також можуть блокувати волосяні фолікули, що може призвести до недостатнього харчування коренів волосся. Тому для зменшення кількості DHT і підтримки здорового росту волосся необхідно видаляти надлишок шкірного сала і холестерину з шкіри голови. Гарну дію роблять шампуні з вмістом олії жожоба, оливкової олії, алое вера, конопляну олію.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.