Як зробити шпаргалку?

Вічний студентський питання — як валяти дурня весь семестр, і при цьому не облажаться на іспиті? Варіант «швиденько все вивчити» не розглядається, бо це не завжди реально, доцільно і доступно. Більшість з нас вважає за краще підійти до цього питання з іншого боку, напередодні контрольних судорожно досліджуючи тему, як зробити шпаргалку. Благо багаторічний досвід та сучасні досягнення можуть запропонувати безліч варіантів.

Отже, як же можна зробити шпаргалку? Способів існує маса, є навіть особливі класифікації — залежно від ваших потреб і можливостей. Для початку засвоїмо: препод — така ж людина, нерідко набагато розумніші, досвідченіші і наблюдательнее студента, і вже він-то точно знає, як зробити непомітну шпаргалку — в більшості випадків ваша шпаргалка на іспит або на контрольну буде їм помічена дуже скоро, а от повідомить він про свою обізнаності чи ні — це вже питання вашого особистого везіння, його настрою і ставлення до вас. Так що в ідеалі, навіть якщо ви зумієте зробити хорошу шпаргалку, подбайте заздалегідь про прихильність викладача або, принаймні, його нейтралітет до вас.

Крім того, створення хорошої шпаргалки і успішне її застосування вимагає виконання низки рекомендацій. Перш за все — хоча б на цьому етапі не полінуйтеся, зробіть шпори самі — так в них буде простіше орієнтуватися; фіксуйте тільки головну інформацію — дати, числа і формули, «вода» тут неприпустима; структуруйте відповіді у зрозумілій для вас самих системі; використовуйте шпаргалку , тільки коли зовсім не знаєте відповідь — ні до чого зайві ризики.

У кожного школяра є своя думка про те, як зробити шпаргалку на ЄДІ, так само, як і у студента знайдуться способи зробити невидиму шпаргалку для іспиту. Спробуємо уніфікувати ці знання, згадавши найдієвіші способи непомітно зробити шпаргалку.

Умовно шпаргалки можна розділити на три види:

 • Паперово-чорнильні — найпоширеніші шпаргалки, якими користувалися ще наші батьки. До них відносяться власне шпаргалки — їх можна написати дрібним шрифтом від руки або зробити шпаргалку в Word шрифтом близько 5 пт і роздрукувати, а також бомби — особливий тип «готової» шпаргалки, коли текст відповіді пишеться на заздалегідь підготовленому листку і в процесі підготовки підміняється. У застосуванні цих шпаргалок використовуються «шпигунський» і «нахабний» методи.
 • У першому випадку потрібно подбати про те, щоб непомітно заховати листочок і виключити можливість його виявлення преподом — в цій справі допоможуть кишені, підкладки, пояси, манжети, напульсники, шкарпетки, взуття. Дослідним шляхом встановлено, що в шкарпетки комфортно вставляються до 50 згорнутих гармошкою шпаргалок. При створенні таких шпаргалок варто розробити систему розташування відповідей — важливо запам’ятати, де що лежить, щоб швидко і легко знайти потрібне.

  «Нахабний» метод полягає в тому, щоб видати шпаргалку або заздалегідь підготовлену бомбу за безневинний предмет — чернетка, пенал, лінійку, пляшечку з валеріаною або пляшку з водою, — і таким чином спокійно розташувати його перед собою, не приховуючи від учителя .

  Бомби готуються заздалегідь і являють собою повноформатні листи з відповідями, нібито «тільки що написаними» в ході іспиту — ніяких принтерів, тільки ручки. Буває, що на іспит навіть для чернеток видається особлива папір — тоді варто постаратися добути її попередньо (якщо такої можливості немає — бомби не для вас, шукайте інший варіант). Якщо допускається використання своєї папери — пишіть сміливо. Досвід показує, що в такому випадку краще брати листочки формату А5 (половина А4) — їх простіше згорнути й сховати, не буде таких застрягань, як у випадку з зошитових листком. Ховати зручно під піджак або у великі кишені джинсів.

 • Електронно-девайсовие шпаргалки набувають все більшого поширення, сюди відносяться аудіо підказки та візуальні шпаргалки. Спосіб з навушником зручніше використовувати дівчатам — під волоссям його складно помітити, і якщо що завжди можна замаскувати. Тут знадобиться товариш з підручником і телефоном, який буде зачитувати відповідь (номер або формулювання питання можна передати в СМС, нашептати по Hands free). Читання з екрану мобільного можливо тільки при лояльності викладача — як не ховай, телефон зазвичай помітний. Якщо хід іспиту допускає використання калькулятора — це чудовий привід скористатися телефоном.
 • Натільні шпори, як зрозуміло з назви, виділяються в окрему групу на основі їх розташування. Можна списати руки під рукавами і ноги під спідницею в надії на скромність викладача, а останнім часом нерідко пишуть необхідні відомості гелієвої ручкою на нігтях. Сучасний дизайн одягу дозволяє без особливого збитку для іміджу зробити джинси або футболку з підказками — навряд чи вчитель стане уважно вчитуватися в написи на вашому одязі, а старенька річ, яку не шкода розписати все тієї ж гелієвої ручкою, знайдеться у кожного. З рідкісних крайніх випадків були помічені списані бинти та гіпси на реальних чи вигаданих пошкодженнях, широкі браслети і кільця, наручний годинник з «підправлені» циферблатами.
 • Зрозуміло, існує ще море варіантів оформлення шпаргалок, і все описати неможливо. Винаходьте, творите, надумайтеся — і удача буде на вашому боці.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.