Як зробити Лизуна домашніх умовах?

З незапам’ятних часів всі знають, що найкращим подарунком є подарунок, зроблений власноруч. Відповідно, якщо ви хочете зробити ексклюзивну іграшку своїми руками, потратьте декілька годин вільного часу на створення незвичайного істоти — Лизуна. Але як зробити Лизуна в домашніх умовах?

Що таке Лизун

Лизун являє собою дуже цікаву річ, що приводить у захват не тільки дітей, а й дорослих. За консистенцією він нагадує густий кисіль, а його основною особливістю є здатність липнути до всього, з чим він вступає в зіткнення, не залишаючи при цьому слідів, коли відстає.

Як зробити Лизуна будинку

Для того, щоб зробити домашнього Лизуна, вам знадобиться кілька годин вільного часу і такі інгредієнти:

 • свіжий клей ПВА, дата виготовлення якого не повинна перевищувати 2 місяців
 • зеленка, марганцівка або будь-який харчовий барвник для додання Лизун необхідної забарвлення
 • 20% тетраборат натрію, також відомий під назвою бура або боракс
 • кип’ячена вода кімнатної температури.
 • Для приготування розчину одну столову ложку тетраборату натрію розчиняємо в одній склянці кип’яченої води. В іншому склянці змішуємо клей, кип’ячену воду і барвник, періодично помішуючи, доводимо суміш до однорідного стану і додаємо розчин, збільшуючи швидкість помішування до придбання консистенцією густого желеподібного характеру. При цьому потрібно стежити за тим, щоб Лизун не був надмірно рідким або твердим. На цьому процес творіння завершено, можна приступати до польових випробувань!

  Можливі помилки в процесі приготування

  Іноді буває так, що іграшка виходить занадто м’якою, внаслідок чого не вдається надати їй необхідну форму, або занадто твердої, через що вона не липне до поверхонь. Найчастіше причина криється в недотриманні пропорцій або в недостатньо енергійному і тривалому помішуванні. Тому, якщо з першого разу у вас нічого не вийшло, не впадайте у відчай і експериментуйте — це недорого і нескладно.

  Як доглядати за Лізунов

  Тепер, коли вам відомо, як зробити домашнього Лизуна, необхідно також дізнатися, як правильно за ним доглядати. Якщо слідувати деяким рекомендаціям, можна істотно продовжити життя іграшки.

  перше, не рекомендується піддавати Лизуна тривалому впливу свіжого повітря або високих температур, тому що в таких умовах речовина швидко втрачає свої властивості. На ранньому етапі можна виправити ситуацію за допомогою додавання води, але при тривалому впливі вищевказаних чинників іграшка відновленню не підлягає.

  друге, Лизуна необхідно частіше піддавати всіляким фізичним навантаженням, тому що без них він швидко втрачає пружність.

  І, нарешті, якщо незважаючи на всі вжиті заходи іграшка таки прийшла в непридатність, не варто засмучуватися — завжди є можливість зробити нового домашнього Лизуна.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.