Як зменшити апетит: допоможуть народні засоби чи медицина?

загрузка...

Апетит — це не тільки фізіологічний, а й психологічний феномен. Часто ми їмо від нудьги, стрес, або просто тому, що пора поїсти, хоча насправді ми зовсім не голодні. У продажу є багато препаратів, які пригнічують апетит, проте їх використання, як правило, виправдане лише при ожирінні. Тут пропонується декілька способів зменшення апетиту без допомоги яких-небудь препаратів.

Чистіть зуби відразу після їжі

Для багатьох людей чищення зубів є своєрідним сигналом до припинення прийому їжі. Крім того, смак зубної пасти в роті робить смак багатьох продуктів харчування неприємним.

Займайтеся спортом

Під час тренувань відбувається викид гормонів, тимчасово пригнічують апетит. Якщо займатися спортом регулярно, рівень гормонів буде більш-менш стабільний, і ви будете рідше відчувати сильне бажання перекусити чим-небудь калорійним.

Їжте повільно

Вважається, що той, хто їсть повільніше, наїдається меншою кількістю їжі і рідше переживає почуття голоду. Відводите на кожний прийом їжі по двадцять хвилин і жуйте кожен шматок їжі як мінімум 15-20 разів.

Їжте більше дієтичної клітковини

Дієтична клітковина швидко викликає почуття насичення і повільно перетравлюється, так що ви довго не відчуєте голоду.

Кладіть перед собою на стіл тільки те, що збираєтеся з’їсти

Чим більше їжі ви бачите, тим сильніше стане ваш апетит, і тим важче буде припинити їсти вчасно. Тому на столі не місце кошички з цукерками та печивом, тарілці з гіркою смажених курячих крилець, і так далі. Покладіть на свою тарілку те, що з’їсте зараз, решта приберіть.

Випивайте склянку води перед їжею

Так як у воді не міститься калорій, вона служить ідеальним тимчасовим наповнювачем шлунка. Вода зменшує відчуття голоду, а, отже, і апетит, так що після склянки води ви з’їсте менше, ніж з’їли б просто на порожній шлунок.

Підтримуйте гарний настрій

Вчені виявили зв’язок між серотоніном (гормоном, який, крім іншого, регулює настрій) і апетитом: викиди серотоніну сприяють придушенню апетиту. Гарний настрій є однією з ознак високого рівня серотоніну. Викидам серотоніну сприяють заняття спортом, секс, різні заняття, які приносять вам задоволення, а також деякі продукти харчування, наприклад, банани і шоколад. (Якщо ви хочете схуднути, зловживати цими продуктами не варто. Всього пари шматочків шоколаду досить, що ініціювати процеси, в ході яких секретується серотонін).

Висипайтеся

Встановлено, що у людей, які сплять занадто мало, підвищений рівень греліну, а рівень лептину знижений. (Лептин — це гормон, що пригнічує апетит; при впливі греліну апетит, навпаки, посилюється). Те, що сьогодні багато людей скаржаться на недосип і нездатність контролювати свій апетит, ймовірно, не є випадковим збігом.

Додайте в раціон більше білка

Білок перетравлюється довше, ніж вуглеводи і жири, крім того, він йде на формування м’язової, а не жирової маси.

Встановіть в холодильнику синю лампу або купіть синю посуд

Синій колір природним чином знижує апетит (він не асоціюється практично ні з чим їстівним, хіба що з цвіллю на сирі), в той час як, наприклад, червоний і жовтий кольори апетит підсилюють.

Займайтеся тим, що вам цікаво

Один з кращих способів зменшити апетит — знайти справу, за яким ви будете забувати про їжу. Не давайте собі нудьгувати, і тоді вам доведеться не відтягувати себе від їжі, а, навпаки, нагадуватиме про те, що пора б і поїсти.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.